پرش به

تصویر

تنظیمات منو و موضوعات سایت

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
2 پاسخ برای این موضوع

#1 6710910

6710910

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 5 ارسال

ارسالی 1397/04/15 ساعت 06:15

سلام
چطور می تونم منو اصلی سایت رو تنظیم کنم. یعنی چطور مثلا تماس با ما رو ویرایش کنم و بجاش اسم یه شرکت رو بنویسم و بعد یک صفحه مطلب رو بهش لینک کنم؟
و چطور فهرست سمت راست موجود در قالب دیالایف defult رو تغییر بدم؟ این همون بخش موضوعات سایت؟
در wamp و لوکال هاست کار می کنم توی بخش صفحات اضافی گزینه اضافه به نقشه سایت فعال است ولی لینک خود صفحه هم باز نمی شود و نمی دونم چطور اون رو به منو اضافه کنم
در دیتالایف تازه کار هستم و این موارد رو متوجه نمیشم
  • 0

#2 AQUILA

AQUILA

مدیر

• مدیر
  • 199 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS

ارسالی 1397/04/15 ساعت 08:21

سلام

برای این موارد آشنایی مختصری با html مورد نیاز هست

در قالب دیتالایف از تعدادی فایل با فرمت .tpl استفاده شده و در واقع محتوای این فایل ها غالبا" کدهای html هستند

فایلهای اصلی و عمومی قالبها دارای نامهای ثابتی بوده و مواردی که هر طراح قالب اضافه میکنه هم اغلب با نامهای قابل فهم هستند

البته گاهی این فایلها از داخل یک پوشه دیگه در قالب آدرس دهی میشن که مثلا اگر در صفحه اصلی بکار رفته باشه آدرس اونها رو با کمی دقت در فایل main.tpl یا فایلهای دیگه میتونید پیدا کنید

مثلا در مورد لینک تماس با ما در بالای قالب دیفالت آدرس فایلی که باید ویرایش کنید این آدرس هست:

\templates\Default\modules\topmenu.tpl

فهرست سمت راست هم در این قالب بصورت خودکار از دسته بندی دیتالایف دریافت میشه و برای ویرایش این مورد باید از پنل مدیریت دیتالایف > تنظیمات اصلی > دسته بندی اخبار اقدام کنید

در مورد صفحات اضافی، صفحه رو باید از بخش صفحات اضافی ایجاد کنید و فقط آدرس صفحه که گزینه اول هست رو انگلیسی وارد کنید مثلا aboutus و بعد از ایجاد صفحه در همان بخش و فهرست صفحات اضافی آدرس و عنوان صفحات ایجاد شده لینک دار هستند و با کلیک بر روی یکی صفحه رو مشاهده میکنید و دیگری برای ویرایش صفحه است، در مشاهده صفحه میتونید آدرس رو کپی و جایی مثل منوی بالای قالب جایگذاری کنید. افزودن به نقشه هم اگر دارای تیک فعال باشه بعد از ایجاد صفحه بصورت خودکار انجام میشه و نیاز به کار خاصی نداره

( اگر آدرس صفحه اضافی باز نمیشه ممکنه مشکلی مثل فعال نبودن Mod Rewrite یا نبودن فایل htaccess در محل نصب دیتالایف داشته باشید )

• 0

قالب دیتالایف ـ پارس دیتالایف
parsdle.ir

#3 6710910

6710910

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 5 ارسال

ارسالی 1397/04/15 ساعت 11:40

سلام دوباره

متشکرم