پرش به

تصویر

مشکل margin در IE و FF

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
22 پاسخ برای این موضوع

#1 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/19 ساعت 22:19

سلام

نوع قالب: تک ستونه؛ سمت راست منوها و سمت چپ پست ها و موارد دیگه
مشکل قالب: مواردی که سمت چپ قرار دارن، از بالا و پایین 10 پیکسل margin دارن، بدون اینکه من تعیین کرده باشم. قالب اصلی html (قبل از قرار دادن ماژول های دیتالایف انجین) هیچ مشکلی نداره.
مرورگر: توی IE6 و FireFox امتحانش کردم، این مشکل رو داره ولی تو Opera 9.5 هیچ مشکلی نداره و سرعت اجرای دستورات داخلیش هم از اون دوتا بهتره...

حالا سوال اصلیم اینجاست که توی فایلهای engine و یا ajax مورد ی چیزی هست که باعث این مشکل میشه، چون فایل اصلی مشکلی نداره و فقط تو این دو تا مرورگر هم مشکل بروز میکنه (البته باقی مرورگرها رو چک نکردم!)
  • 0

#2 benyaminj

benyaminj

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 120 ارسال

ارسالی 1388/03/19 ساعت 23:51

میتونم بپرسم چه ماژولیرو قرار دادی که این شکلی شده؟ مطمئنی قالب اصلی روهر 3 مرورگر, اولش بدون نصب ماژول مشکلی ندارن؟
  • 0

#3 M.Reza

M.Reza

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 109 ارسال

ارسالی 1388/03/20 ساعت 06:00

رضا جان راست میگن.واسه منم این طوره.دوست من ایراد از ما نیست.همیشه اینجوره.نمیدونم چرا.ولی واسه بقیه اینجور نیست(واسه بعضیا)حالا اگه کسی میدونه بگه.در ضمن میشه آدرس سایتت رو بدی؟ smile
  • 0

#4 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/20 ساعت 09:58

این جوری که نمیشه!

یا ما داریم یه جایی رو اشتباه می کنیم و یه چیزی رو در نظر نمیگیریم؛ یا اینکه یه نکته ایی هست که یه تعدادی دارن تو گفتن اون به دیگران خصاصت به خرج میدن! لطفا اگر کسی به این مشکل برخورد کرده و راه حلی براش پیدا کرده به ما هم خبر بده، لطفا...

در مورد لینک سایت هم، قالب تو مرحله آلفاست، هر وقت رسید به بتا لینک سایت رو میزارم تا دوستان هم تو گرفتن ایراداتش یه کمکی به من بکنن heheh
  • 0

#5 M.Reza

M.Reza

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 109 ارسال

ارسالی 1388/03/20 ساعت 15:26

آقا رضا.شما این قالب زیر رو تست کن توی IE نتیجش رو همین جا بگو.واسه من اون مشکل رو داره ولی واسه دیگران نه. haha

www.parsgozar.com
  • 0

#6 alireza123

alireza123

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 59 ارسال

ارسالی 1388/03/20 ساعت 16:02

سلام،
بعضی وقت ها مربوط به این ماژول آنلاین میشه
شما برای امتحان کد زیر رو از فایل index.php حذف کن و ببین نتیجه چی میشه
include ROOT_DIR.'/engine/modules/online.php';

• 0

#7 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/20 ساعت 17:54

benyaminj,

فکر کنم منظورم رو نتونستم درست برسونم. دقیقا این منظورم بود: من یه قالب html طراحی کردم (تااین جا هیچ خبری از دیتالایف انجین نیست) بعد اومدم و تگ ها و ماژول های دیتالایف انجین رو تو جاهای خودشون قرار دادم و فایل های tpl مرتبط با هر ماژول رو طبق اون چیزهایی که قالب اصلی هم داره، ایجاد کردم. اون قالب html اولیه گه گفتم، هیچ مشکلی نداشت و کاملا استاندارد بود؛ ولی وقتی به قالب دیتالایف انجین تبدیل شد این فاصله ایجاد شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
---------

M.Reza,

سایتی که گفتین رو چک کردم، نتایج این کار رو تو سه تا مرورگری که رو سیستمم نصبه توی عکس های زیر گذاشتم، به همراه ورژن هر کدوم از مرورگرها.

title=

title=

title=

از بالا به پایین:

FireFox v3
Internet Explorer v6.0.2900.5512
Opera v9.63

همونطور که تو تصاویر بالا معلومه، فقط مرورگر اپرا قالب رو به درستی نمایش میده.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
----------

alireza123,

ممنون از راهنمایی که کردین، این کار رو قبلا انجام داده بودم. مشکل رفع نشد! کدهای زیر اون چیزایی هست که تو فایل index.php گذاشتم بمونه:

require_once ROOT_DIR . '/engine/init.php';
require_once ROOT_DIR.'/engine/modules/prostats.php';
require_once ENGINE_DIR.'/modules/category_block.php';
include ROOT_DIR.'/engine/modules/siteinfo.php';

• 0

#8 M.Reza

M.Reza

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 109 ارسال

ارسالی 1388/03/20 ساعت 18:50

مشکل عجیبیه واقعا.هیچ کس نمیدونه دلیلش چیه.حتی از سارون و سالار و چند نفر دیگه پرسیدم قبلا ولی هیچکس نمیدونه recourse
  • 0

#9 benyaminj

benyaminj

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 120 ارسال

ارسالی 1388/03/21 ساعت 00:18

رضا جان اگه خواستی قالبرو برام بفرست شاید بتونم کمکت کنم..البته ما اینجا استاد هایی داریم که هرچی یاد گرفتیم از دوستان هست.
  • 0

#10 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/21 ساعت 00:45

قالب چیز خاصی نداره که از بقیه متمایزش کنه! من توی مرورگرهای خودم قالب اصلی دیتالایف انجین رو هم که نگاه می کنم ( قالب آبیه! ) این مشکل وجود داره اما به دلیل طرح صافی که داره خودشو نشون نمیده. البته این مشکل رو توی Datalife Full version مشاهده نکردم، نمیدونم فرقشون توی چیه؟ توی سایت خود شما (irlooks.com) هم همچنین چیزی رو ندیدم، شما از کدوم نسخه استفاده می کنید؟

راستی راجع به قالبم، امشب تونستم با css hack مشکل رو رفع کنم، البته فعلا فقط تو IE, FF, OPERA چک کردم و باقی مرورگرها موندن! حالا هر وقت به نتیجه قطعی رسید اینجا راه حل رو بیان میکنم. ( هر چند که مشکل اصلی باقیست! )
  • 0

#11 benyaminj

benyaminj

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 120 ارسال

ارسالی 1388/03/21 ساعت 08:44

[من از persian gulf استفاده میکنم..اول قالب رو برای دیتلایف 8 بهینه کردم ولی وقتی اوردم رو pg ایراد پیدا که که دوباره دستکاریش کردم و درست شد..
مثلاً همین pg رو چندین قالب دیگه برای تست داخلش انداختم که به مشکل خورد..در صورتی که نه در دیتالایف انجین 7.5 نه در دیتالایف انجین 8 این مشکل وجود داشت و فقط این مشکل داخل pg بود..که البته بعضی از ایرادهارم نمیشه واقعاً درست کرد چون اصلاً ربطی به قالب نداره و مربوط به دستکاریهای خوده انجین هست.

• 0

#12 hossein72

hossein72

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 81 ارسال

ارسالی 1388/03/21 ساعت 09:15

بابا آدرس سایتت رو بده دیگه مگمه همون bestlink نیست !؟ مگه چیه ! همچین آلفا و بتا میكنی كه آدم فكر می كنه سایت منفجر شده .. سایتت بد كه نیست فقط یكم قالبش سنگینه و توی مرورگرهای ساده هم جواب نمیده ! به بقیه سوالاتت هم كه دوستان جواب دادن.
  • 0

#13 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/21 ساعت 10:35

hossein72,

خیر bestlink.ir سایت rezametal763 هست؛ این هم که میگم آلفا و بتا و از این چیزا ... برای رفع ایراداتی هست که خودم میتونم برطرف کنم و خیلی تابلو هستند. این جوابتون رو هم میگین "سایتت بد كه نیست فقط یكم قالبش سنگینه و توی مرورگرهای ساده هم جواب نمیده" متوجه نشدم؟ من رو با کی اشتباه گرفتین belay
  • 0

#14 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/22 ساعت 22:40

همونطور که گفته بودم راه حل رفع این مشکل رو این پایین آورم، فقط همونطور که این پایین توضیح دادم توی همه مرورگرها چک نکردم؛ لطفا در صورتی که روی سیستمتون مرورگرهای دیگه ایی غیر از اینا دارین، نظرتون رو همین جا بیان کنین تا مشکل رو رفع کنیم:

در حالت معمول توی برخی از قالب های دیتالایف انجین بین مرورگرهای FireFox و Internet Explorer با Opera اختلافی در نمایش تگ های مطالب وجود دارد؛ به این صورت که در دو مرورگر اول از بالای هر تگ پست ( مثل shortstory.tpl ) حدود 13px، margin وجود دارد ( با وجود نبود این مقدار در طرح اصلی ). برای رفع این مشکل از هک CSS زیر استفاده می کنیم که باعث می شود دو مرورگر اول به اندازه همان 13px بالا بیایند ولی مرورگر opera به همان حالت اول باقی بماند. ( این هک در حال حاضر تنها توسط مرورگرهای opera و safari شناخته می شود، در مرورگر Opera این هک رو چک کردم و پاسخ مثبت است، ولی در مرورگر safari هنوز امتحان نکردم! )

کدهای زیر باید در فایل CSS وارد شوند:

.hakki {margin-top: -13px;}
@media all and (min-width: 0px) {
  .hakki {margin-top: 0;}
}

کدهای زیر نیز باید در بالا و پایین فایل های tpl زیر وارد شوند:

<div class="hakki">
     . . . . .
</div>

فایل هایی که نیاز به این اصلاح دارند:

Addcomments.tpl
Fullstory.tpl
Comments.tpl
Lostpassword.tpl
Info.tpl
PM.tpl
Search.tpl
Searchresult.tpl
Stats.tpl

باز هم اگر مشکلی دیدین همین جا مطرح کنین، ممنونم flower

• 0

#15 M.Reza

M.Reza

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 109 ارسال

ارسالی 1388/03/23 ساعت 00:03

رضا جان.ممنون از آموزش خوبت.واقعا مفید بود.این مشکل که حل کردید و مشکل 3 رو هیچ کس نمیدونست.که اولی رو شما حل کردید.جال اینجاست مشکل فاصله از بالا موقعی بوجود میاد که فایل login.tpl رو ویرایش کنی.خواستی خودت تست کن.از قالب default کپی کن و یه امتحانی کن.من فردا روش کار میکنم اگه خبری شد آموزشش رو همینجا میگم.اگه تو هم تونستی ما رو بیخبر نذار smile .

موفق و پیروز باشی.یا حق. haha (این شکلک عشق منه)
  • 0

#16 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/03/23 ساعت 09:43

این مورد سوم، احتمالا به engine دیتالایف انجین مربوط میشه و کدهای درونیش. مثلا این hakki رو که گذاشتم، اگر روی فایل هایی مثل userinfo.tpl اجرا کنید همه چی خراب میشه؛ به عبارت دیگه این فایل ها با این margin مشکلی ندارند و کار خودشون رو میکنن. تا علت این چیزا مشخص نشه، توی طراحی قالب کماکان با این مشکل ها مواجه خواهیم بود. من روی این مورد کار میکنم، ولی چون php بلد نیست واز اون بدتر Ajax! احتمالا زمان زیادی طول میکشه، ولی در نهایت حلش میکنم، البته با کمکک دوستان ...
  • 0

#17 hamidreza2155

hamidreza2155

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 101 ارسال

ارسالی 1388/06/04 ساعت 11:57

سلام . من قالبم در ie مشکل داره . من که تو این تاپیک نفهمیدم باید چی کار کنم . تگه می شه کمکم کنید . آدرس : www.ASHIANE.ir
  • 0

#18 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/06/04 ساعت 12:34

hamidreza2155,
مشکل سایت شما از قالبتون نیست، مشکل از پست های شماست. عکس هایی که در برخی از پست هاتون ارسال کردین، بیش از حد بزرگن و قالب رو به هم میریزن، برای رفع مشکل عرض عکس ها رو کمتر کنید و یا از یه قالب یک طرفه استفاده کنید.
نمونه قالب یک طرفه ----> Nutemp
  • 0

#19 hamidreza2155

hamidreza2155

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 101 ارسال

ارسالی 1388/06/04 ساعت 12:39

عزیز اشتباه می کنید . صفحه ثبت نام که عکس بزرگ نداره . ولی همین مشکل رو داره
  • 0

#20 R3ZA

R3ZA

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 115 ارسال

ارسالی 1388/06/04 ساعت 15:04

hamidreza2155,
بله، شما درست میگین قالب هم مشکل داره؛ ولی الان حال درست کردنشو ندارم!

• 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی