پرش به

تصویر

فقط دیتالایف افت کرده یا وارد دوره جدیدی شده ایم؟

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
6 پاسخ برای این موضوع

#1 AQUILA

AQUILA

مدیر

• مدیر
  • 199 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS

ارسالی 1396/05/31 ساعت 19:29

مقصود از این بحث یک "گفتگوی علمی و سازنده" است

لطفا دوستان مشارکت کننده نظرات خود را فقط در این چهارچوب بیان کنند

مدتیست بعنوان یکی از خدمات دهندگان سایتهای دیتالایفی افت شدیدی را در ورودی مخاطبین راه اندازی وب سایت مشاهده میکنم.

سوالی که برایم پیش آمده این است که آیا مخاطبین سیستم های دیگر مانند وردپرس و جوملا و ... در مقایسه، بصورت نسبی این ریزش را تجربه کرده اند؟

البته شخصا این مورد را تهدیدی برای آینده راه اندازی وب سایتهای اینترنتی نمیبینم و احساس میکنم با توجه به اینکه کاربران بی هدف و فصلی که صرفا برای سرگرمی و ... نسبت به راه اندازی سایتهای با طول عمر کوتاه مدت و ارزان میکردند به سمت راه اندازی پیج های اینستاگرام و کانال تلگرام و ... چرخش داشته اند مقداری از کاربران و بطور عمومی ریزش داشته است، در واقع دنیای آنلاین در بخش وب سایتهای اینترنتی ( خصوصا" در ایران ) به سمت پالایش شدن و هدفمندی بیشتر گرایش پیدا کرده و در نتیجه سایتهای کمتر ولی با کیفیت بهتر باقی خواهند ماند.

آیا این برداشت درست است یا خیر، ناشی از مواردی چون بحث لایسنس و کاهش فعالیت در بخش انجمن و ... فقط دیتالایف با چنین ریزشی مواجه است؟

• 0

قالب دیتالایف ـ پارس دیتالایف
parsdle.ir

#2 alinasiri98

alinasiri98

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 5 ارسال

ارسالی 1396/06/01 ساعت 17:27

با سلام

به نکته خیلی خوبی اشاره کردین و میشه گفت شاید سوال بعضی از دوستان هم باشه

بنظر من دیتالایف یه سری مشکلات خاص خودش رو داره، و همین محدودش کرده و البته مهمتر از اون اینکه خیلی ها این سیستم رو نمیشناسن (در برابر بقیه سیستم ها گمنامه)

مشکل لایسنس و محدودیت در اجرای سایت با دامنه های بین المللی (یا باید ریسکش رو بپذیری و یا باید لایسنس بگیری) که اونم در مقایسه با دیگر سیستم ها خیلی گرون میشه

و مبحث بعدی دیتالایف نبودن ماژول های حرفه ای و کامل (رایگان و پولی) برای کاربرانش هست. باز هم در برابر رقباش بسیار محدوده و تقریبا میشه گفت سیستم خامی هست

در مورد ریزش کاربران سایت یه قسمتش برمیگرده به همین موضوع تلگرام و اینستا و ... الان تلگرام خیلی درآمدزایی ازش میشه و کاربران بسیار زیادی هم داره

بنظرم ریزش کاربران دیتالایفی بخاطر همین مسئله محدودیت و مشکلاتش هست (حتی خیلی از دوستان دیتالایفی کاملا این سیستم رو کنار گذاشتن و سمت سیستم های دیگه رفتن از جمله وردپرس) و بعضاً مشاوره هایی هم که میدن همین مورد رو تاثیرگذارتر کرده

با تشکر از دوست عزیزمون که این بحث رو شروع کردن

یا حق

• 1

#3 sourena

sourena

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 30 ارسال

ارسالی 1396/06/01 ساعت 17:42

سلام

رویکرد فضای مجازی بدلیل محدودیت هایی که در ایران اعمال میشه همیشه متفاوت از دنیاست و همینطور با توجه به رشد ابزارهای موبایلی و اپ های متنوع اون طبیعی هستش که استفاده کنندگان عامی از فضای مجازی که اغلب در پی خوندن اخبار یا مطالب فان هستند بیشتر وقتشون رو با موبایل صرف کنند.

در گذشته که موبایل ها پیشرفت حال رو نداشتن علاقه مردم به ساخت وبلاگ و انتشار مطالبشون در وبلاگ ها زیاد بود و برخی که علاقه بیشتری داشتن وب سایت میزدند

همونطور که شما فرمودین درحال حاضر وب سایت های با عمرکوتاه خودشون رو به وب سایت های تخصصی با محتوای کیفی بهتر دادن و مطالب عامی به اپ های موبایلی سوق داده شدن

به طور کلی این رکود کل دنیای وب فارسی رو فراگرفته نه صرفا دیتالایف رو، اما چون با سیستم های دیگه مثل وردپرس بدلیل ساختار حرفه ای تر و موجود بودن ابزارهای متنوعش میشه وب‌سایت های حرفه ای تری ایجاد کرد دچار رکود کمتری هستند.

• 1

#4 Eh3an

Eh3an

مدیر بخش ماژول ها

• مدیر
  • 1,742 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP, SEO

ارسالی 1396/06/05 ساعت 08:42

سلام

مدتیست بعنوان یکی از خدمات دهندگان سایتهای دیتالایفی افت شدیدی را در ورودی مخاطبین راه اندازی وب سایت مشاهده میکنم.

سوالی که برایم پیش آمده این است که آیا مخاطبین سیستم های دیگر مانند وردپرس و جوملا و ... در مقایسه، بصورت نسبی این ریزش را تجربه کرده اند؟

البته شخصا این مورد را تهدیدی برای آینده راه اندازی وب سایتهای اینترنتی نمیبینم و احساس میکنم با توجه به اینکه کاربران بی هدف و فصلی که صرفا برای سرگرمی و ... نسبت به راه اندازی سایتهای با طول عمر کوتاه مدت و ارزان میکردند به سمت راه اندازی پیج های اینستاگرام و کانال تلگرام و ... چرخش داشته اند مقداری از کاربران و بطور عمومی ریزش داشته است، در واقع دنیای آنلاین در بخش وب سایتهای اینترنتی ( خصوصا" در ایران ) به سمت پالایش شدن و هدفمندی بیشتر گرایش پیدا کرده و در نتیجه سایتهای کمتر ولی با کیفیت بهتر باقی خواهند ماند.

آیا این برداشت درست است یا خیر، ناشی از مواردی چون بحث لایسنس و کاهش فعالیت در بخش انجمن و ... فقط دیتالایف با چنین ریزشی مواجه است؟

تا جایی که من اطلاع دارم و از سایت های مشابه هرروز بازدید می کنم تعداد افرادی که سیستم های مشابه رو یادمیگیرن افزایش پیدا کرده چرا که مزیت اپن سورس بودن و حالت drag & drop باعث شده حداقل آشنایی با این قبیل سیستم ها داشته باشند. هرچند حرف شما کاملا تصدیق این روزهای بازار فناوری اطلاعات هست (هدفمندی) ولی در مورد دیتالایف شاید عدم مدیریت، کاهش فعالیت و پشتیبانی این سیستم از دلایل ریزش عمده ی این سیستم هست.

بنظر من دیتالایف یه سری مشکلات خاص خودش رو داره، و همین محدودش کرده و البته مهمتر از اون اینکه خیلی ها این سیستم رو نمیشناسن (در برابر بقیه سیستم ها گمنامه)

مشکل لایسنس و محدودیت در اجرای سایت با دامنه های بین المللی (یا باید ریسکش رو بپذیری و یا باید لایسنس بگیری) که اونم در مقایسه با دیگر سیستم ها خیلی گرون میشه

و مبحث بعدی دیتالایف نبودن ماژول های حرفه ای و کامل (رایگان و پولی) برای کاربرانش هست. باز هم در برابر رقباش بسیار محدوده و تقریبا میشه گفت سیستم خامی هست

گمنام بودن سیستم بخاطر داغ نبودن پشتیبانی این سیستم می تونه باشه! شما سایت های اسکریپت رو ببینید آخرین نسخه 11 تو اکثر سایت ها معرفی شده

مشکل لایسنس و محدودیت اجرایی شما قابل حل هست و نمونه های اجرایی بیشماری رو ما انجام دادیم ولی برای بحث ارائه به صورت عمومی هیچ تصمیم گیری نشده!

در مورد ماژول ها اکثر دوستان دنبال رایگان بودن ماژول هستن، شما حساب کنید ماژولی 1 ماه تمام وقت 2-3 نفر رو گرفته و خریدار انتظار داره به قیمت خیلی کم و به صورت اختصاصی خریداری کنه!!!! قبلا تو همین سایت دوستان ماژول هارو ترجمه میکردن و خوب بقیه در قبال دریافت رایگان خود رو موظف میدونستن که یه ماژول جدید معرفی و ترجمه یا حداقل یه قالب رایگان منتشر کنن که امروزه همچین چیزی نداریم!

و البته بیشتر دلیل خام بودن این سیستم نا آشنایی دوستان با نحوه ی نوشتن قالب هست! من به شخصه سایت های بیشماری بدون استفاده از ماژول و هک و صرفا با قابلیت خود دیتالایف تحویل مشتری دادم!

در کل در جمع بندی عرایضم برای پیشرفت سیستمی نیاز به همکاری، تلاش و حمایت هست شما همین سایت رو مشاهده بفرمایید، در برهه ای از زمان بهترین هارو اخراج یا محدود کردن، در برهه ای از زمان بدون پشتیبانی رها شد، الان از انتشار نسخه 11.3 بیشتر از 3 ماه میگذره ولی خبری از تغییر نسخه 11.2 به نسخه 11.3 در سایت اصلی نیست و .... که سخن بسیار است

ببخشید پرگویی کردم

موفق باشید

یا علی

• 1

#5 tiger58

tiger58

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 45 ارسال

ارسالی 1396/06/05 ساعت 15:24

در برهه ای از زمان بهترین هارو اخراج یا محدود کردن، در برهه ای از زمان بدون پشتیبانی رها شد

واقعا حق با شماست، الان چند نسخه رو شما دارید ترجمه و ارائه میدید و پشتیبانی در انجمن و پاسخ کاربران در نظرات را برعهده گرفته اید. واقعا تاکنون صبوری کردید.

قبل از فعالیت شما کاربرانی بودند که در سایت فعالیت چشمگیری داشتند و هک ها و ماژول های کاربردی ارائه میدادند و پاسخ کاربران را دقیق با صبوری به کاربران ارائه می دادند مانند SMostafa و IMP و سایر دوستان، ولی الان کجان؟؟

دلایل اصلی به نظر من ایناست:

1- وقتی آقای یکتا رقبتی به فعالیت در سایت خودش نداره چ توقعی از مدیران و کاربران دیگه میشه داشت.

2- تنها آقای یکتا باید دسترسی کامل به گروه کاربردی داشته باشه و فقط شخص ایشان باید نسبت به محدودکردن یا اخراج کاربری تصمیم بگیره نه مدیران بخش های دیگه.

3- کاربران نباید از مدیرانی که پاسخگو در نظرات و انجمن هستند توقع زیادی داشته باشند و در صورت پاسخ مناسب به وی توهین کنند که این موضوع باعث دلخوری خیلی از مدیرانی شده که در طول این سالها فعالیت داشته اند.

امیدوارم آقای یکتا حداقل بیاد و نگاهی به این بخش بندازه و پاسخگو باشه. نه اینکه کاربران رو به جون هم بندازه و خودش نظاره گر باشه.

اگه وقت نداره به سایت خودش نگاهی بندازه در سایتو تخته کنه بهتره.

اول نمیخواستم حرف بزنم چون اصلا این بحث ها فایده ای نداره و نخواهد داشت

موفق باشید

• 1

#6 ir747

ir747

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 64 ارسال

ارسالی 1396/06/06 ساعت 12:37

تمام مطالبی که دوستان فرمودند کاملا درست هست ولی به نظر بنده اگر تیم مجربی باشه که بتونه قالب های حرفه ای و کاملی را منتشر کنه حتما می تونه موفق بشه . بنده تا به امروز اکثر قالب هایی که در سایت پارس دیتالایف منتشر شده را با پرداخت هزینه دریافت کردم ولی مشکل اینکه قالب ها اکثرا مثل سایت های html قدیمی هست . وگرنه هر کسی قالب ریسپانسیو کاملی را برای دیتالایف طراحی کنه یا ترجمه کنه و مشکلات خاصی را نداشته باشه مثل قالب ساینا در پارس دیتالایف من به شخصه ازش می خرم و حتی بقیه دوستان هم شک ندارم همچین کاری را انجام می دهند . من تا حالا از سایت های مختلف دیتالایفی قالب خریدم که اکثر به دلیل مشکلات مختلف اصلا یکبار هم استفاده نکردم ازشون .

از لحاظ بازار طراحی سایت به نظر بیشتر بحث سئو برای کاربرا مهم شده چون به دلیل مشکلات اقتصادی می خوان هر چه سریعتر از سایتشون درآمد زایی داشته باشند . مثلا کسی که دنیال یه محصول خاص می گرده هیچوقت نمی ره تو اینستا سرچ کنه همیشه در گوگل اینکار صورت می گیره و اولین جستجو هم بیشترین شانس را داره .

به هر حال دوستان طراح اگر در بحث سئو قالبشون نیاز به کمکی داشته باشند من هستم در خدمتشون .

• 1

الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است. مولی علی ( ع)

#7 AQUILA

AQUILA

مدیر

• مدیر
  • 199 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS

ارسالی 1396/06/06 ساعت 19:46

ولی مشکل اینکه قالب ها اکثرا مثل سایت های html قدیمی هست ..

هدف از طرح موضوع همین بوده، در حال بررسی و جمع بندی هستم و به احتمال قوی پارس دیتالایف دیگه هیچ قالب "عمومی" جدیدی منتشر نخواهد کرد!

• 0

قالب دیتالایف ـ پارس دیتالایف
parsdle.ir

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی