پرش به

تصویر

استفاده بیش از حد از منابع سرور

هاستینگ

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
7 پاسخ برای این موضوع

#1 mr.amin

mr.amin

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 112 ارسال

ارسالی 1397/02/12 ساعت 11:14

با سلام

دوستان جند روز هست به مشکل عجیبی بر خوردم و حتی هاستینگ هم تعجب کرده و نمیدونن مشکل چیه اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید با تشکر

ما یک سایت داریم با بازدید آنلاین 100 تا 200 نفر و این سایت روی هاست پربازدید بود

یک روز هاست ساسپند شد و ما با هاستینگ تماس گرفتیم گفتن استفاده منابع خیلی رفته بالا ساسپند شده

ما هاستینگ رو عوض کردیم و بردیم رو سرور دیگه بازم همین مشکل داشت

کلا 3 تا هاستینگ از مارال هاست ، میهن وب هاست ، مشهد هاست ، پارس و .... عوش کردیم مشکل حل نشد

همه هاست ها هم هاست های پربازدید با منابع بالا بود

ما 2 تا دامین داشتیم یکی اصلی بود و یکی فرعی ما دامین اصلی را برداشتیم از رو سایت سایت درست شد!

تا دامین اصلی ست میکنیم هیمن موضووع پیش میاد و از داخل سی پنل مصرف cpu رو 100% میزنه

بعد هاستینگ گفت از cloudflare استفاده کنی خوب میشه اما از اونم استفاده کردیم نشد!

یه اتفاق جالب مبوفته اینه که وقتی دامین (فقط صفحه اصلی سایت) رو از داخل سی پنل دایرکت می کنیم رو ادرس دیگه درست میشه مشکل!

کسی اگر میدونه کمک کنه لطفا

• 0

#2 حمید یوسفی

حمید یوسفی

سوپراستار

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستاره
  • 1,239 ارسال

ارسالی 1397/02/16 ساعت 11:34

حالات گوناگونی ممکنه که برای فهمیدنش باید لاگ های سرویس (هاست)‌ رو بررسی کرد. اما به طور کلی اگر با حذف دامنه مشکلتون حل میشه، احتمالش هست برنامه ای نظیر Apache Nutch یا هر Crawler دیگه ای در حال جستجوی دامنه شما باشه. از طرفی این احتمال وجود داره که دامنه مذکور زیر حمله هایی نظیر DDOS قرار گرفته باشه. در هر دو صورت بالا استفاده از فایروال سخت افزاری یا نرم افزاری می تونه تا مقدار زیادی از فشار رو برطرف کنه.

اگر با وجود انتقال به couldflare مشکل شما حل نشده باید سرویس های هاست شما بررسی بشه که کدوم سرویس داره بیشترین منابع رو مصرف می کنه. مرسوم ترین مشکلی که من تا به حال باهاش برخوردم استریمینگ فایل های دانلودی هست که از سیستم دیتالایف انجین برای کنترل دسترسی اون استفاده شده! یعنی شما فایلی رو آپلود کردی روی سایت، حالا این فایل از طریق آدرس yoursite.tld/download.php?params داره دانلود میشه. اگر حجم فایل زیاد باشه یا کلاینت سرعت دانلود رو مثلا روی ۱ کیلو بایت تنظیم کرده باشه، اون کانکشن (یا در واقع کانکشن هایی) که برای اون دانلود از سرور اختصاص دادید تا زمانی که عملیات دانلود کامل یا کنسل نشه همچنان در حالت باز باقی می مونه!

به طور کلی مورد زیاد داره! برای این جور مواقع یا باید کارشناس های هاستینگ وارد باشن، یا از یه VPS برای سایتتون استفاده کنین و یه SysAdmin درست درمون برای سایتتون پیدا کنید.

• 1

#3 mr.amin

mr.amin

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 112 ارسال

ارسالی 1397/02/25 ساعت 14:55

حالات گوناگونی ممکنه که برای فهمیدنش باید لاگ های سرویس (هاست)‌ رو بررسی کرد. اما به طور کلی اگر با حذف دامنه مشکلتون حل میشه، احتمالش هست برنامه ای نظیر Apache Nutch یا هر Crawler دیگه ای در حال جستجوی دامنه شما باشه. از طرفی این احتمال وجود داره که دامنه مذکور زیر حمله هایی نظیر DDOS قرار گرفته باشه. در هر دو صورت بالا استفاده از فایروال سخت افزاری یا نرم افزاری می تونه تا مقدار زیادی از فشار رو برطرف کنه.

اگر با وجود انتقال به couldflare مشکل شما حل نشده باید سرویس های هاست شما بررسی بشه که کدوم سرویس داره بیشترین منابع رو مصرف می کنه. مرسوم ترین مشکلی که من تا به حال باهاش برخوردم استریمینگ فایل های دانلودی هست که از سیستم دیتالایف انجین برای کنترل دسترسی اون استفاده شده! یعنی شما فایلی رو آپلود کردی روی سایت، حالا این فایل از طریق آدرس yoursite.tld/download.php?params داره دانلود میشه. اگر حجم فایل زیاد باشه یا کلاینت سرعت دانلود رو مثلا روی ۱ کیلو بایت تنظیم کرده باشه، اون کانکشن (یا در واقع کانکشن هایی) که برای اون دانلود از سرور اختصاص دادید تا زمانی که عملیات دانلود کامل یا کنسل نشه همچنان در حالت باز باقی می مونه!

به طور کلی مورد زیاد داره! برای این جور مواقع یا باید کارشناس های هاستینگ وارد باشن، یا از یه VPS برای سایتتون استفاده کنین و یه SysAdmin درست درمون برای سایتتون پیدا کنید.

با سلام و ممنون از راهنمایی شما

دوست عزیز ما دامین دیگری ثبت کردیم و 3/4 روز مشکل برطرف شد و الان مجددا دامین جدید با این مشکل برخورد کرده

و ما یه صفحه index خام روی هاست گذاشتیم با یک وب گذر که ببینیم چه آی پی هایی وارد سایت میشه اما کلا 15 تا 17 ای پی در لحظه وارد می شد

ولی بازم مشکل ما حل نشد!

• 0

#4 AQUILA

AQUILA

مدیر

• مدیر
  • 199 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS

ارسالی 1397/02/25 ساعت 16:35

سلام

با توجه به توضیحات آخر وجود مشکل از سمت دیتالایف و بهانه رایج هاست در مورد سیستم نال شده! منتفی هست

پیشنهاد میکنم مشکل رو در انجمن وب هاستینگ تالک هم مطرح کنید شاید دوستان فعال در زمینه هاستینگ اطلاعاتی در این مورد داشته باشند

ضمنا اگر مشکل امنیتی باشه ابرآروان سرویس های خوبی در این زمینه داره

• 0

قالب دیتالایف ـ پارس دیتالایف
parsdle.ir

#5 mr.amin

mr.amin

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 112 ارسال

ارسالی 1397/02/25 ساعت 21:32

سلام

با توجه به توضیحات آخر وجود مشکل از سمت دیتالایف و بهانه رایج هاست در مورد سیستم نال شده! منتفی هست

پیشنهاد میکنم مشکل رو در انجمن وب هاستینگ تالک هم مطرح کنید شاید دوستان فعال در زمینه هاستینگ اطلاعاتی در این مورد داشته باشند

ضمنا اگر مشکل امنیتی باشه ابرآروان سرویس های خوبی در این زمینه داره

سلام

باری اینکه ببینیم مشکل از دیتالایف هست یا نه ورد پرس نصب کردیم به محض نصب همین مشکل پیش آمد و جالبه که باز دیتالایف ریختیم و نصب کردیم و بدون بازگزدانی بک آپ باز همین مشکل پیش اومد و فقط وقتی فایل ایدکس را از هاست پاک میکنیم سی پی یو صفر میشه و مشکل حل میشه!

• 0

#6 حمید یوسفی

حمید یوسفی

سوپراستار

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستاره
  • 1,239 ارسال

ارسالی 1397/02/26 ساعت 11:05

سلام

باری اینکه ببینیم مشکل از دیتالایف هست یا نه ورد پرس نصب کردیم به محض نصب همین مشکل پیش آمد و جالبه که باز دیتالایف ریختیم و نصب کردیم و بدون بازگزدانی بک آپ باز همین مشکل پیش اومد و فقط وقتی فایل ایدکس را از هاست پاک میکنیم سی پی یو صفر میشه و مشکل حل میشه!

وبگذر که هیچ! ولی لاگ های روی وب سرور می تونه مفید تر باشه! از هاستینگ درخواست کنید فایل های access رو براتون ارسال کنند و اون ها رو برای من ایمیل کنید. گرچه این مسئله ربطی به من یا دیتالایف نداره، اما اگر فرصتی بین کار هام بوجود اومد چکشون می کنم. (قولی نمی دم!)

راهکار کاربردی تر البته استفاده از CloudFlare هست. ۱۰۰ درصد مشکلتون برطرف خواهد شد بنا به اونچه که من حس می کنم.

• 1

#7 mr.amin

mr.amin

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 112 ارسال

ارسالی 1397/02/26 ساعت 18:17

با سلام

دوست عزیز از کلود فلر هم استفاده کردم نشد

اصلا خیلی مشکل نا مشخصیه

حتی هاستینگ نمیدونه چیه جریان

10 تا هاستینگ هم عوض کردم

• 0

#8 saeedmax

saeedmax

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 148 ارسال

ارسالی 1397/03/01 ساعت 23:21

سلام من یک پیشنهاد دارم. عضویت در سایت رو غیرفعال کن. اگر میتونی ارسال نظرات هم غیرفعال کن

سایت منم بازدید بالای 50 هزار تا داشت این مشکل به وجود اومد که پورسه های سایت رو غیرفعال کردم مشکل cpu حل شد

• 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی