پرش به


تصویر

وکیل عالی در اصفهان


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 mohsen77654

mohsen77654

    عضو جدید

  • عضو سایت
  • ستاره
  • 1 ارسال

ارسالی 1399/04/14 ساعت 08:29

وکیل اتفاقی کیست و شرایط گرفتن آن

معمولا جهت طرح دعوی در مراجع قضایی یا دفاع در مقابل مشاجرات مطرح شده از سمت شاکیان نیاز است که از ضوابط و مقررات حقوقی مطلع باشیم، و اگر از انان مطلع صدمات جبران نشدنی متوجه ما می شود. به این خاطر خیلی از افرادی که می خواهند وکیلی عالی در امر حقوقی آن ها را هدایت کند و به وکلای دادگستری رجوع می‌کنند و مشاجرات خود را برای این وکلا مطرح می کنند. اما شما در سایر حالات این امکان را دارید که فرد دیگری را که وکیل دادگستری نیست جهت دفاع از اسناد خود در دادگاه انتخاب کنید که به این فرد ، وکیل اتفاقی می گویند. وکیل عالی در اصفهان این مطلب را برای شما اماده کرده است تا با کلمه وکیل اتفاقی و شرایط استفاده از آن آشنا شوید.

شرایط وکیل اتفاقی

حتما تمامی اشخاص این امکان را ندارند از وکلای ماهر و زبردست دادگستری برای طرح دعاوی خود بهره مند شوند به این دلیل که وکلای دادگستری پول بسیار زیادی را برای طرح دعوی یا دفاع از شما مطالبه خواهند کرد .کانون وکلا در حالاتی که موکل توان مالی خوبی نداشته باشند ، وکیل معاضدتی را جهت طرح دعوی یا دفاع از ان ها معرفی می نماید. اما شیوه دیگری هم وجود دارد که اشخاص میل دارند از نزدیکان خود که به ضوابط حقوقی آشنا بوده و تماما از مشکلات حقوقی آن ها خبر دارند شخصی را به عنوان وکیل در دادگاه برگزینند. این سبک از وکالت برای ممانعت از ضایع شدن حقوق اشخاص به وجود آمده است. البته لازم است این مورد ذکر شود که منظور از وکالت اتفاقی این است که فرد داوطلب وکالت اتفاقی بی داشتن پروانه وکالت دادگستری به طور کاملا محدود از حق و حقوق بستگان خود دفاع می کند و داشتن علم حقوقی از احتیاجات مهم وکالت اتفاقی به حساب می اید.

بر مبنای قانون مصوبه ۱۳۱۵، افرادی که به ضوابط حقوقی اجهاف تمام داشته باشند و میل به دفاع از نزدیکان نسبی یا سببی درجه دوم تا درجه سوم خود دارند این امکان را دارند که سه بار در سال جواز وکالت اتفاقی را بگیرند و از نزدیکان خود در دادگاه دفاع نمایند.

پس فردی که داوطلب وکالت اتفاقی ابتدا باید اطلاعات حقوقی لازم را داشته باشد، دوما از وکلای دادگستری نباشد و جواز وکالت هم نداشته باشد، سوما، میل به دفاع از بستگان نسبی و سببی و بستگان درجه دوم و درجه سوم را داشته باشد و چهارماه دوست داشته باشدکه به شکل اتفاقی سه بار در سال امر وکالت را انجام دهد. الزامی است وکیل اتفاقی در دادگاه حاضر شود و از موکل خود هم دفاع کند.

اشخاصی که داوطلب این طور وکالتی هستند، الزامی است بعد از رجوع به کانون وکلای دادگستری، درخواست خود را با مدارک قانونی دیگر به کانون عرضه کنند و به دنبال ان تمبری ۱۰ هزار ریالی باطل نمایند.داوطلب وکیل اتفاقی باید در خواست دهد تا پروانه وکالت برای او صادر شود و باید خود را به شکل کامل معرفی کند و سطح تحصیلات و تجربیات و علت های اثر گذاری خود را در وکالت اتفاقی نزدیکان خود، اطلاعات کامل موکل و ادرس آن ها و درجه نزدیکی خود را به آن ها و بحث وکیل اتفاقی را هم اطلاع دهد و پس از آن همه مدارک خود را به کانون وکلا ارائه داده تا جواز برای او صادر شود.

نکته مهم وکیل اتفاقی

الزامی است فرد داوطلب وکالت اتفاقی برای هر بحثی که در آن میل به دفاع از موکل خود را دارد، همه مدارک و پیوست های آن بحث را اماده کرده و به کانون وکلا ارائه نماید. حتی در صورتی که در مشاجره ای یک یا چند بحث برای وکالت اتفاقی موجود باشد ، فرد داوطلب وکالت اتفاقی الزامی است برای هر یک مدارک و اسناد خود را مهیا کند، به جز این مورد که کانون وکلا بر اساس به تشخیص خود مطالبه تکرار مدارک و اسناد را نکند و در نخستین بار همه مدارک و مستندات را بپذیرد.

وکیل عالی اصفهان اظهار دارد که کانون وکلا این امکان را دارد که از هر کدام از داوطلبان، آزمون وکالت اتفاقی بگیرد که اگر شرایط اثبات و قبولی در آزمون حاصل شد ، هر کدام از متقاضیان در دسته کانون وکلا خواهند بود که این امکان را دارند در هر بحث مطابق میلی وکالت اتفاقی را انجام دهند و پس از پذیرش در آزمون کانون وکلا این امکان را دارند برای هر داوطلب پروانه وکالت را صادر نمایند.

فرد داوطلب در نهایت باید هزینه معین شده کانون وکلا را جهت صادر جواز وکالت اتفاقی بپردازد تا قادر باشد از موکل خود در دادگاه دفاع نماید . وجه دریافت مجوز وکالت اتفاقی در هرسال تغییر می کند.

هدف واطلب وکالت اتفاقی

معمولا طرح دعوا در دادگاه و یا دفاع از حق سایرین علم حقوقی کافی را نیاز دارد. اما اینکه بی دانش و تجربه لازم نمی شود به برایند کار وکالت ان چنان اطمینان داشت. پس نبود علم حقوقی و نداشتن تخصص و تجربه کافی در دفاع از حق موکل سبب شد تا حق اشخاص پایمال شود یا به اندازه کمتری درخواست شود و یا اینکه در خواست به کندی انجام شود. به این خاطر است که بهره گیری از وکیلان خبره و با تجربه جهت پیگیری کار موکلان در دادگاه امری الزامی و مهم تلقی می‌شود.

حامد امیری وکیل عالی در اصفهان ، با سال ها تجربه موفق در حیطه های مختلف حقوقی شما را در امور حقوقیتان یاری می کند تا به موفقیت برسید. با اینکه بودن یک وکیل باتجربه و کارامد جهت نیل به اهداف در دادگاه‌ها از احتیاجات اصلی موفقیت به حساب می اید، اما متاسفانه بعضی از اشخاص به خاطر مشکلات مادی نمی توانند از وکلای زبردست بهره مند شوند. چرا که جهت داشتن وکیل بر اساس نوع مشاجره باید وجهی به عنوان حق الوکاله داده شود که بعضی از اشخاص از طور توانی را ندارند.

پس با مد نظر قرار دادن این بحث، قانون پیش بینی‌های مورد نیاز را انجام داده و در اصل ۳۵ قانون اساسی کشور به آن پرداخته است. در این اصل در خصوص دسترسی راحت به وکیل و ممانعت از پایمال شدن حقوق افراد بحث شده است. در این اصل اورده شده است که همه طرفین مشاجره که در دادگاه حضور می یابند ، این امکان را دارند که برای خود وکیل بر گزینند. اگر که دو طرف مشاجره نتوانند برای وکیل اقدام کنند باید امکانات مورد نیاز برای این کار به آنها داده شود.

بر اساس به این اصل قانون، اگر که اشخاص توان مالی مورد نیاز جهت گرفتن وکیل را نداشته نباشند، حکومت با هزینه خود وکیل دادگستری جهت دفاع از حقشان معین می کند که به این وکیلان، وکلای معاضدتی اطلاق می گردد. در این بین می توان به غیر از بر وکلای معاضدتی از اشخاص دیگری هم استفاده کرد. اشخاص کار بلدی که دسته وکلای دادگستری جای ندارد اما قادرند از حقوق موکلان دفاع کنند. پس این گونه پای وکلای اتفاقی به ماجرای دفاع از حقوق موکلان باز می‌شود.

تشریفات و مدارک لازم برای وکالت اتفاقی

الزامی داوطلب وکالت اتفاقی قبل از ارائه درخواست، خود را به شکل کامل معرفی کند.

متقاضی وکالت اتفاقی الزامی است برای درخواست صادر شدن جواز وکالت، فتوکپی از مدارکی را هم اماده کند و به درخواست خود پیوست کند. این مدارک در زیر اورده شده اند.

کپی شناسنامه، کپی آخرین مدرک تحصیلی، دو قطعه عکس سه در چهار، فتوکپی شناسنامه موکل یا موکلان، مدرک احراز کننده نزدیکی وکیل با موکل یا موکلان، اصل مطالبه موکل، اخطار یا گواهی مرجع قضایی در ارتباط با رسیدن وقت بررسی پرونده و کپی از کارت پایان خدمت و یا معافیت جهت وکیلانی که شامل خدمت نظام وظیفه هستند از مدارک الزامی است که باید به مطالبه صادر شدن جواز وکالت ضمیمه شوند. این مورد قابل ذکر است که این اسناد بعد از عرضه به هیچ عنوان قابل پس گرفتن نیست.

مورد آخر در مورد پروانه وکالت و وکالت اتفاقی

همان گونه که بیان کردیم ، برای وکالت اتفاقی الزامی است داوطلب اگاهی و علم لازم حقوقی را دارا باشد و در دادگستری به کار وکالت اشتغال نداشته باشد. در این حالت قادر است برای نزدیکان سببی و نسبی خود تا درجه دوم از طبقه سوم سه بار در سال مطالبه صادر شدن جواز وکالت اتفاقی کند.

به جز این مورد وکیلانی که می خواهند در نزد قاضی در دادگاه حضور یابند الزامی است جواز وکالت دارا باشند. اگر که وکیل جواز وکالت داشته باشد اما برای به تمدید آن کاری نکرده باشد، جواز وکالت و دفاع از حقوق موکلان در دادگاه را نخواهد داشت.

متقاضیان وکالت بعد از پیروزی در امتحان و کارآموزی وکالت و بعد از بررسی صلاحیت‌های علمی صاحب پروانه وکالت می شوند. الزامی است متقاضیان بعد از اتمام دوره کاراموزی دوباره در آزمون کتبی و شفاهی شرکت کنند تا قدرت علمی انها بررسی شود که به این کار اختبار می گویند.

حامد امیری وکیل عالی در اصفهان دانش اموخته علم حقوق در خصوص امر وکالت کلیه پرونده های حقوقی شما را هدایت می کند.  جهت اخذ نوبت مشاوره حضوری یا غیر حضوری می توانید از طریق سامانه نوبت سایت اقدام نمایید.

موسسه وکالتی حامد امیری برای آن دسته از همراهان عزیزی که به هر دلیلی امکان اخذ وکیل در اصفهان را ندارند و با توجه به تخصصی بودن امور حقوقی و حساسیت در اجرای پرونده خواستار کمک از جانب وکیل و مشاور حقوقی از بهترین وکیل در اصفهان هستند ، خدمات مشاوره حقوقی خود را به صورت حضوری ، غیر حضوری و مشاوره آنلاین فراهم کرده است تا در راستای خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز قدم های بزرگی را بردارد. از این رو شما عزیزان می توانید در جهت بررسی و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات و ابهامات حقوقی خود از روش های ذکر شده برای مشاوره حقوقی از موسسه حامد امیری اقدام نمایید.

جهت ارزیابی بهتر اطلاعات و اشرافیت شما به تسلط وکیل نسبت به موازین قانونی ، پیشنهاد موسسه حامد امیری بهره مندی از جلسات مشاوره حضوری می باشد تا امکان بررسی دقیق تر و کامل تر موضوع نیز فراهم گردد. اما جهت رفاه عزیزانی هم که به دلایلی از جمله فوریت و مسافت امکان انجام مشاوره حضوری را ندارند نیز مشاوره غیر حضوری و آنلاین مهیا شده است. مراجعه کنندگان عزیز می توانند نوبت مشاوره خود را از سامانه رزرو آنلاین مشاوره حقوقی ثبت نمایند. در تلاش هستیم تا با ارائه مجموعه مشاوره های حضوری ، غیر حضوری و آنلاین موسسه توسط وکیل خبره اصفهان راهگشای مناسبی برای مسائل متقاضیان باشد. در هر زمینه ای از مسائل حقوقی خود که نیاز به مشاوره های تخصصی بهترین وکیل اصفهان و مشاور حقوقی با تجربه دارید با موسسه وکالت و مشاوره حقوقی حامد امیری در تماس باشید.

منبع:  https://hamedamiri.net/%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86/


 


  • 0

وکیل تغییر نام در اصفهان ، وکیل نزاع در اصفهان، وکیل تلفنی در اصفهان1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی