پرش به

تصویر

قالب های دانلود ی برای دیتا

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
6 پاسخ برای این موضوع

#1 salim_a

salim_a

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 154 ارسال

ارسالی 1389/06/21 ساعت 21:42

سلام
دوستان یه قالب ساخته شده با ajax css , html رو دانلود کردم می خواستم بزارم رو دیتا با مشکلاتی مواجه شدم .

برای نصب قاب رو ی ذیتا توی پوشه templates یه پوشه به نام قالب ساختم و فایل های اونو html css رو درونش گذاشتم.

فایل index.html رو اجرا می کنم موقه اجرا مشکلی نداره .

برای تبدیل قالب به دیتا بعد از تگ <head> تگ {headers} رو اضافه می کنیم.

و بعد از تگ <body>تگ {AJAX} رو

فایل index.html رو به main.tpl تغییر میدم

سایر تگ های رو اضافه نکردم
{category_block}
{archives}
{calendar}
{obmen} و ... فایل رو اجرا کردم
( صحفه ی که نشون داده میشه با تغییراتی مواجه میشه مثل اینکه فایل css وصل نیست)

فایل های css قالب دانلودی در فایلی به نام style قرار داره

در قالب های پیش فرض دیتا فایل های css در پوشه css قرار داره فایل ها رو انتقال دادم اما بازم تغییراتی در صحفه ی اجرای دیده نمیشه .

فایل های آجاکس هم داره که با پشوند Js هستند این فایل ها در فولدری به نام scripts هست اینها رو هم انتقال می دم به فولدر css اما هیچ تغییری نمی کنه .
  • 0

#2 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1389/06/22 ساعت 01:49

قبل از کد <head/> این کد رو قرار دادی؟

<style type="text/css" media="all">
@import url({THEME}/css/style.css);
</style>
<style type="text/css" media="all">
@import url({THEME}/css/engine.css);
</style>

اگر نه!! باید اضافه کنی.

• 0

#3 danin

danin

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 30 ارسال

ارسالی 1389/06/22 ساعت 08:20

دیتالایف انجین به بزرگی و کوچیکی حروف حساس هستش . اگه اسم فولدر کوچیک یا بزرگ هست تو کد هم باید به همون صورت باشه . ممکنه شما اسم فایل یا فولدر رو گزاشته باشید به طور مثال CSSN و درون کد نوشته باشید ccsn که اینجوری اجار نمیشه .

در ضمن اگه فایل .htaccess رو هم نداشته باشید CSS خونده نمیشه . این فایل رو در همون پوشه که css هارو انتقال دادید کپی کنید .
  • 0

#4 salim_a

salim_a

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 154 ارسال

ارسالی 1389/06/22 ساعت 12:29

IMP :
کد رو وارد کردم فونت و سایز عوض شد اما قالب رو درست نشون نمی ده
  • 0

#5 progpars

progpars

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 647 ارسال

ارسالی 1389/06/22 ساعت 13:12

خوب اول از این بگم قالبسازی درسته برای دیتالایف انجین راحته نه اونقد که با دانلود قالب html و css و ajax و قرار دادن کدهای دیتالایف انجین همه چی حل شه و اون قالب شما درست از اب در بیاد.
شما قالب پیش فرض دیتالایف انجین رو اگر نگاه کنید میبینید یکسری فایل با فرمت .tpl توش است مثل
shortstory.tpl (قالب متن مطلب ) ، fullstory.tpl (قالب متن ادامه مطلب ) و .... حالا این tpl ها رو باید جداگانه طراحی کنی که این طراحی احتیاج به دانش css و html داره بعدش هم هر کدام از این .tpl ها هم یکسری تگ خودشو داره.
پس شما css و html رو اول یاد بگیرید که بتونید این .tpl ها رو طراحی کنید . اما من باز این سوالایی که کردی رو بهت میگم :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
1) شما style.css موجود در فولدر css را میخوای تو main.tpl ادرس بدی تا وقتی صفحه دیتالایف انجینی شما باز شد اونو بخونه برای این کار به صورت زیر عمل میکنید و از کد زیر بین 2 تگ <head> و </head> استفاده میکنی :
<link rel="stylesheet" href="{THEME}/css/style.css" type="text/css" />

نکته از {THEME} به صورت حروف بزگ استفاده میکنیم برای این که اگر اسم قالب رو عوض کردیم مشکلی پیش نیاد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
2)تگ {headers} : این تگ رو بعد از <head> میزاری برای اینکه بشه تو تنظیمات دیتالایف انجین title رو عوض کرد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
3)تگ {AJAX}: این تگ رو بعد از <body> میزاری به صورت حروف بزرگ که اجاکس سایت فعال بشه .
  • 0

#6 salim_a

salim_a

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 154 ارسال

ارسالی 1389/06/22 ساعت 13:31

برای ارتباط فایل های آجاکس چی کار کنم ؟ فایل های آجاکس با پسوند js
  • 0

#7 progpars

progpars