پرش به

تصویر

یه سوال در رابطه با امکانات Ajax در دیتالایف انجین

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
2 پاسخ برای این موضوع

#1 Ramoos

Ramoos

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 9 ارسال

ارسالی 1388/03/10 ساعت 22:42

سلام

نمیدونم عنوان درستی برای سوالی که دارم انتخاب کردم یا نه؟ ولی سوالم اینه: به طور معمول وقتی نظری میدین و یا کلا حرکتی در سایت انجام میشه ( تا جایی که صفحه رفرش نشده ) افراد آنلاین و یا پیغام خصوصی و ... رو مشاهده نمیکنین. میخوام ببینم میشه کاری کرد که با هر بار درخواستی که به سایت فرستاده میشه، این قسمتها هم رفرش بشه؟ و یا اینکه فقط یه قسمتهای خاصی از سایت ( مثلا افراد آنلاین ) رو به صورت زنده مشاهده کرد (Auto Refresh)؟

دیگه ببخشین اگر سوالم پرت یا بی ربطه!!! امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین؟
  • 0

#2 saron

saron

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 182 ارسال

ارسالی 1388/03/10 ساعت 23:02

نه دوست عزیز
اتفاقا سئوال به جا و درخواست خوبی مطرح کردین . با کمی کد نویسی می شه یه دکمه در زیر یالای هر کدوم از این قسمتها ایجاد کرد که با زدن اون لیست رو نوسازی کنه و صفحه عوض نشه.
مدتها بود که این کار فکرم رو مشغول کرده که درستش کنم ولی وقت نمی ذاره narahat
  • 0

#3 Ramoos

Ramoos

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 9 ارسال

ارسالی 1388/03/11 ساعت 08:36

البته منظور من این نبود که یه دکمه برای این کار گذاشته بشه. دقیقا گفتم که میخوام خودش Refresh بشه، PHP بلد نیستم وگرنه خودم یه کاریش می کردم! ولی خوب به نظرم خیلی هم سخت نباشه lol شما باید یه اسکریپت داشته باشی که هر چند دقیقه یک بار در صورت ثابت بودن محتوا (Refresh نشدن) یه ندایی به سرور بده ببینه چه خبره و اگر تغییری باشه اونا رو به شما نشون بده، البته فقط برای یه قسمتهای خاصی این کار انجام بشه، مثل کاربران آنلاین، پیغام خصوصی، بازدیدها، ... به همین سادگی!!! verylol
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی