پرش به

تصویر

دیتالایف انجین یا وردپرس یا ... ؛ مسئله اینست!

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
24 پاسخ برای این موضوع

#1 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 08:08

با سلام.
من می خوام یه سایت با موضوع اسمس و مطالب سرگرمی که بیشتر شامل متن می باشد راه اندازی کنم. و کمی هم عکس و غیره ...
در مورد اینکه چه سی ام اسی انتخاب کنم خیلی تحقیق کردم.
گروهی می گویند وردپرس بهتره. چون وردپرس برای وبلاگ هست و این سایت شما هم بیشتر کارایی وبلاگ رو باید داشته باشه لذا وردپرس خوبه
گروهی می گن اصل در هر سایتی داشتن قالب مرتبط با اون سایته. و میگن اگه می خوای قالب رایگان استفاده کنی پس ورد پرس انتخاب کن چون قالباش بیشتره ولی اگه می خوای قالب سفارش بدی دیتالایف انجین انتخاب کن چون انعطاف پذیرتره
لطفا راهنمایی کنید. البته بگم که برای سایت من سئو خیلی مهمه
لطفا بفرمایید که هیچ راهی برای جبران ضعف دیتالایف انجین در سئو وجود ندارد؟
  • 0

#2 progpars

progpars

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 647 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 08:35

دوست گلم این سوال بارها مطرج شده و بارها جواب داده شده اما محض راهنمایی شما من بهتون میگم از نظر سئو وردپرس خیلی قوی تر از دیتالایف انجین هست ولی انعطاف پذیریهایی که دیتالایف انجین داره یه سری چیزاشو وردپرس نداره .

شما 2 تا سیستم رو خودت یه تست بزن متوجه میشی کدوم بهتره ولی اگر سئو برات مهم تره وردپرس رو انتخاب کن . اما اینم بگما شما رو دیتالایف انجین هم باشی میشه رو سئو کار کرد ولی یه پولی باید خرجش کنی .

گروهی می گن اصل در هر سایتی داشتن قالب مرتبط با اون سایته. و میگن اگه می خوای قالب رایگان استفاده کنی پس ورد پرس انتخاب کن چون قالباش بیشتره ولی اگه می خوای قالب سفارش بدی دیتالایف انجین انتخاب کن چون انعطاف پذیرتره

دیتالایف انجین هم قالب زیاد داره و خیلی قالبهای شاخ تری میشه براش زد نسبت به وردپرس .

موفق باشید
  • 0

#3 msm

msm

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 229 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 09:30

بابا حرف وردپرس رو اینجا نیارید واخه وردپرس جز cms نیست واسه وبلاگ خوبه حالا ی امکاناتی دارن هر روز بش اضافه میکنن تا بتونن نگه دارن جلو بقیه سیستم ها .به نظر من دیتالایف انجین رو از دست نده قالب واسه کار شما هم رایگان هست سرگرمی و تفریح سئوش هم بد نیست انچنان پیشرفت داره میکنه
  • 0

#4 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 09:38

دوستان لطفا توجه کنید من کاری ندارم که وردپرس بهتره یا دیتالایف انجین
می خوام بدونم برای همچین سایتی که من می خوام بزنم کدوم مناسبتره؟
  • 0

#5 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 637 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 09:47

دوست عزیز به نظر من برای این سایت که شما میخوای بزنی باید سیستمی انتخاب کنی که انعظاف پذیری بالایی داشته باشه که هرکاری دلت میخواد بتونی توی اون بکنی و هر تغییری خواستی بتونی بدی . من خودم با همه سیستم های مدیریت محتوا کار کردم . به نظر من دیتالایف انجین بهترین و مناسب ترین سیستم برای ایجاد یک سایت هست .
  • 0

#6 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 14:46

خب بقیه مسائل مثل سئو و امنیت و .... چی؟
  • 0

#7 NovinPress

NovinPress

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 122 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 15:31

هر دو تا شون خوب هستن
کار کردن باهاشون بستگی به شما داره
به نظر من نصب کردن ماژول روی وردپرس خیلی آسونتر از دیتالایف انجینه
  • 0

#8 progpars

progpars

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 647 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 15:38

msm,
دوست من آخه چرا فک میکنید وردپرس یه سیستم ساده ای هستشو و هر کی میرسه میگه به درد وبلاگ میخوره این یه جور بی احترامی به سیستم دیگست ! الان میدونی چه سایتهای بزرگی هستند که دارند از وردپرس استفاده میکنند ؟
وبعضی ها که میگن بابا دیتالایف انجین چیه !!

ببینید آقای احمد شما توی پشتیبانی هر cms که برید از سیستم خودشون تعریف میکنندو نمیگن سیستم ما بده و از سیستم ما استفاده نکن .

من 2 سیستم وردپرس و دیتالایف انجین رو کار کردم و نسبت به هم یه سری برتری ها دارند که من نمیتونم بگم این سیستم بهتر از این سیستمه . من خودم دارم از وردپرس استفاده میکنم و هنوزه که هنوزه دیتالایف انجین رو ول نکردم و دوسش دارم چون سیستم بی نظیری هست .

کلام آخر هم این که شما میگی کدوم مناسب تره من اگر بودم برام فرقی نداشت که کدوم رو انتخاب میکردم چون این سایت رو که شما میگی رو میتونستم با جفتش بیارم بالا . و چون شما یه نمه فک کنم تازه کاری به خاطر راحتی کار و انعطاف پذیر بودن همین دیتالایف انجین انجین رو
انتخاب کن (هر چند که سیستم وردپرس هم انعطاف پذیره ولی تا باش کار نکنی چند وقت بیشتر از دیتالایف انجین متوجه این انعطاف پذیری نمیشی )
موفق باشید :flower:
  • 0

#9 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 18:17

progpars,
دوست خوبم از توضیحاتتون ممنون
درست حدس زدید من خیلی تازه کارم. ولی شنیدم میگن کار با وردپرس راحت تره و برای تازه کارا بهتره. ولی نظر شما عکس این رو میگه. درسته؟
  • 0

#10 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 637 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 18:19

به نظر من هم کار با دیتالایف انجین راحت تره
  • 0

#11 progpars

progpars

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 647 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 18:48

درست حدس زدید من خیلی تازه کارم. ولی شنیدم میگن کار با وردپرس راحت تره و برای تازه کارا بهتره. ولی نظر شما عکس این رو میگه. درسته؟

کسایی که به من گفتن دیتالایف انجین راحت تر از وردپرس بوده خودشون دیتالایف انجینی بودند من مستند به حرف اونا این حرفو زدم ولی از لحاظ راحتی وردپرس راحته مخصوصاً طراحی قالب واسش مثل آب خوردن هست . ولی چون کنترل پنل دیتالایف انجین به شکلی هست که هر کاربری باهاش کار میکنه احساس راحتی میکنه.

ببینید از نظر من هر سیستمی رو انتخاب کنی توش میتونی بهترین باشه و خودت حالا یا با دانشت یا پول سیستم رو کاستومایز کنی . ولی حالا شما میخوای یدونه از این سیستم ها رو انتخاب کنی که دوستان هم دیتالایف انجین و وردپرس رو پیشنهاد کردن و از نظر من هم جز سیستمهای خوب هم هستند .

به نظر من اگر عجله نداری و زیاد مهم نیست الان سایت نزن یه زره دانش جمع کن در مورد ایجاد و طراحی و بهینه سازی سایت بعد سایتت روبیار بالا . و این اشتباه رایج ماها هست که بدون هیچ دانشی سایت رو میاریم بالا و نمیتونیم خوب کار کنیم .
شما یه هاست رایگان که تو نتم موجود هست مثل gigfa ایجاد کن و جفت سیستم وردپرس و دیتالایف انجین رو به عنوان تست روش نصب کن و یه زره کار کن و اونوقت بهت قول میدم خودت متوجه میشی کدوم برای این سایتی که میخوای بزنی مناسب تره .

کلام آخر هم اینکه اگر با ضرب پول سایتت رو میخوای بیاری بالا میگیره ولی نه اگر میخوای خودت این کارو کنی نزنی بهتره اول یه زره تمرین کن .
موفق باشی :flower:
  • 0

#12 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 19:08

از توضیحات خوبتون ممنون
راجع به سی ام اس اختصاصی هم توضیح بدید لطفا
قیمتش!
کیفیتش!
و ...
  • 0

#13 progpars

progpars

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 647 ارسال

ارسالی 1390/08/27 ساعت 19:13

ahmad1370,
cms اختصاصی هم که به صورت اختصاصی برای شما نوشته میشه و قیمت و کیفیتش هم بستگی به امکانات مورد نیاز و هزینه ای که میخواید بکنید داره .
  • 0

#14 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/29 ساعت 20:20

آیا امکان سی ام اس بعد چند مدت هست؟
یعنی آیا برای کسی که یک سال از سی ام اس خاصی استفاده کرده امکان دارد که آن را تعویض کند؟ مثلا از وردپرس یا دیتالایف انجین به سی ام اس اختصاصی تغییر بدهد؟

تصحیح: آیا امکان تغییر سی ام اس هست؟
  • 0

#15 aliarian

aliarian

علی آریان

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 820 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js

ارسالی 1390/08/29 ساعت 22:52

ahmad1370,
بله دوست عزیز. هم ماژول انتقال مطالب از وردپرس به دیتالایف انجین و هم دیتالایف انجین به وردپرس وجود داره.

شما دقیقا دو سال پیش منی که در به در دنبال سی ام اس بودم. حالا تو خوبه بهترین ها رو انتخاب کردی ولی من هیچی نمیدونستم. دقیقا کاری کردم که progpars عزیز گفتند. من یه هاست خریدم و چند تا ساب دامین ساختم و رو هر کدوم یه مدیریت محتوا نصب کردم. و بعد از دو ماه کار کردن با همشون یکی رو انتخاب کردم. تو هم همین کار رو انجام بده.

مقایسه وردپرس به دیتالایف انجین:
پلاگین و قالب برای وردپرس خیلی زیاده . در عوض شما هر قالب اچ تی ام الی رو میتونی تبدیل به قالب دیتالایف انجین کنی. کافیه تگ هاشو جای دلخواهت تو اون قالب بذاری که آموزش کاملش تو سایت هست.

وردپرس از حمایت (غیر حرفه ای) گوگل برخورداره و میدونی که در حال حاظر سرچ یعنی گوگل. ولی دیتالایف انجین هم هک و ماژول های زیادی واسه جبران این مشکل داره. و همچنین امکانات خود وبمستر گوگل.

تعداد باگ های دیتالایف انجین نسبت به وردپرس بیشتره. بازم مشکلی نیست که حل نشه

فشار دیتالایف انجین بر سرور بیشتر از وردپرسه

انعطاف پذیری دیتالایف انجین خیلی بیشتر از وردپرسه.

ارژش مالی ماژول هایی که به صورت رایگان و یا نسخه کرک شده واسه دیتالایف انجین هستش خیلی بیشتر از پلاگین های وردپرسه. مثلا برخی از امکانات دیتالایف انجین که به صورت رایگان استفاده میکنی رو اگه بخوای واسه وردپرس داشته باشی باید هزینه زیادی بکنی تا واست بنویسند.

ولی در کل خودت جفتشو تست کن. امیدوارم تونسته باشم بهت کمی بکنم
  • 0

#16 ahmad1370

ahmad1370

عضو جدید

• عضو سایت
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 1390/08/30 ساعت 03:59

ممنون از پاسخ خوبتون.
می خوامن بدونم که من اگه الان با وردپرس یا دیتالایف انجین شروع کنم و بعدا بخوام از سی ام اس اختصاصی استفاده کنم، آیا امکان تغییر سی ام اس به سی ام اس اختصاصی وجود داره؟ ایت تغییر چه عوارضی می تونه داشته باشه؟ مشکلی برای سایت و مطالبش پیش نمیاد؟
  • 0

#17 amin_blog

amin_blog

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 272 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP

ارسالی 1390/08/30 ساعت 07:06

باگ های دیتالایف انجین بیشتر وردپرسه؟مطمئنی داداش؟ورد پرس که بیشترین امار هک شدن رو داره!
  • 0

#18 progpars

progpars

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 647 ارسال

ارسالی 1390/08/30 ساعت 07:07

عرضم به حضورتون که امکان تغییر که هست میتونید اطلاعات موجود در دیتابیس وردپرس یا دیتالایف انجینیتون رو به cms جدیدتون انتقال بدید ولی امکان داره رو ورودی های گوگلتون تعثیر داشته باشه .
  • 0

#19 NovinPress

NovinPress

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 122 ارسال

ارسالی 1390/08/30 ساعت 08:07

ahmad1370,
دوست عزیز شما با هر چی سایت بزنین خوب در میاد
و مدتی هم طول می کشه که همه چی جا بیافته
اگه می خواین یه سایت موفق داشته باشین
باید 3 مسئله رو در نظر بگین
1.تمرکز 2.خلاقیت3.وقت زیاد
من خیلی از دوستان رو میشناسم سایت های پربازدیدی دارن و با سی ام اس های خیلی قدیمی ساخته شده مثلا با نیوک 7.9
شما مدتی وقت خودتون صرق پیدا کردن بهترین سی ام اس کردین ولی هنوز نتیجه نگرفتین
من با اکثر سی ام اس ها کار کردم هر کدومشون امکانات و قابلیت هایی داره که اون یکی نداره
همه هم خوبن
امنیت هم تا حدود به خود شما بستگی داره
  • 0

#20 amirmahdi8573

amirmahdi8573

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 139 ارسال

ارسالی 1390/09/03 ساعت 17:06

بهترین سی ام اس که الان وجود داره به نظر من دیتالایف انجین هستش از همه نظر
انعطاف پذیری