پرش به

تصویر

دوستان فعال انجمن بخوانند!

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
61 پاسخ برای این موضوع

#1 mohammad-kh

mohammad-kh

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 278 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, PHP, SEO

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:17

سلام دوستان دیتالایف انجینی:
این تاپیک رو بدلیل زیاد دیده شدن این موضوع گفتم بزنم تا به یک نظر هم سو برسیم.
خدا میدونه که آقایان محمد یکتا ، سید مصطفی موسوی ، سالار و ... تمامی مدیران این سایت چه زحمتی برای به اینجا رسیدن دیتالایف انجین فارسی کشیدن.
یک نمونه از زحمات این دوستان هنوز 5 روز از انتشار دیتالایف انجین 9.5 نگذشته که این دوستان نسخه فارسی شده رو بصورت رایگان در اختیار ما گذاشتن من هرجا گشتم تا انگلیسی نه ترکی نسخه 9.5 هنوز انتشار نیافته بود.

حالا این ظلم نیست که با برداشتن کپی رایت در حق این دوستان ما انجام میدهیم.مگه کپی رایت واسه سایت افت کلاس داره که بر میداریم...

این حرفها رو زدم تا با هم فکری این مشکل را حل کنیم.

توی این انجمن بچه های فعال حدود 20 نفر هستند که جواب سوال دوستان تازه وارد رو میدند.
من یه پیشنهاد دارم از این پس کسانی که کپی رایت رو رعایت نکردن جواب سوال هایشان را ندیم.
شاید این یک فرهنگ سازی بشه...

اگه دوستان پیشنهادی دارند بگن تا به یک نظر هم سو برسیم.
  • 0

#2 amin_blog

amin_blog

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 272 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:20

مثلا من دارم لوکال کار میکنم تکلیف من چی میشه؟
  • 0

#3 mohammad-kh

mohammad-kh

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 278 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:30

amin_blog,
دوستانی که سایت دارند و کپی رایت رعایت نکردن منظور منه...
  • 0

#4 saravanonline

saravanonline

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 84 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:35

mohammad-kh, جان ببینید نقض کپی رایت تو ایران خودش به یه فرهنگ غلط تبدیل شده . نه تنها در زمینه اسکریپت های وب بلکه بسیاری از نرم افزارهایی سیستم عامل ها هم همین مشکل را دارند و این از عواملی است که باعث شده تا برنامه نویسان رو دلسرد کنه.

به نظر من محدود کردن کاربران نمیتونه جلوی این مشکل رو بگیره و وضع رو بدتر هم میکنه. چیزی که الان بسیار در بین طراحان وب دنیا مشهود است سیستم دونیشن یا اهدا است که برنامه نویسان محصولات خودشون رو به کاربران رایگان ارائه میدهند و در عوض کاربران در صورت تمایل مبلغی را به انها اهدا میکنند .
نظر من اینست که ما باید بیشتر این فرهنگ رو جا بندازیم.
  • 0

#5 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:41

والا به نظر من هم با اجبار کردن رعایت کپی رایت، به هیچ جا نمیرسیم. نتیجه بر عکس میده! همین الان ۸۰ درصد با اینکه میدونند اگه کپیرایت نداشته باشند بهشون تذکر داده میشه ولی باز هم رعایت نمیکنند. این یک چیز شخصی و فرهنگی بید، همه هم میدونیم تو ایران این چیزا معنی نداره، اما تو این سایت پشتیبانی، با رعایت کردن این کپی رایت باس دلگرمی مدیران و صاحب سایت میشیم.

ولی خب خیلی ها فکر میکنند اگر پائین سایتشون کپی رایت باشه، واسشون افت داره و کلاس کارشون میاد پائین! به هر حال از این مسائل زیاد متره شده اینجا و هیچ وقت هم به نتیجه نرسیده. تا ببینیم این بار چه اتفاقی میوفته.
  • 0

#6 amin_blog

amin_blog

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 272 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:46

mohammad-kh,
منظورم این بود که طرفی که میخواد پشتیبانی بگیره به دروغ میگه که من دارم لوکال کار میکنم اونوقت شما از کجا میخواید بفهمید؟
  • 0

#7 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:49

amin_blog,
همینجاست که به این نتیجه میرسیم با اجبار هیچی درست نمیشه :feel:
باید این رو بسپاریم به خود کاربران تا مرام بزارند و این مورد رو رعایت کنند :dance:
  • 0

#8 mohammad-kh

mohammad-kh

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 278 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 10:52

سعید جان فرمایش شما متین ...
ولی خود شما هم به عنوان یه برنامه نویس میدونی وقتی کپی رایت رعایت بشه یعنی یه تبلیغ واسه اون محصول تبلیغ بیشتر یعنی بازدید بیشتر بازدید بیشتر یعنی امیدواری بیشتر امیدواری بیشتر یعنی رشد روز افزون دیتالایف انجین

amin_blog,
همه ما پائین امضاء اسم سایتمون نوشته شده این خودش یک تبلیغ هست و یک بک لینک .
اگه بگه روی لوکال هست یعنی حداقلش تبلیغ و بک لینک نداره
  • 0

#9 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 637 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:14

دوستان قبول دارم با اجبار نمیشه ولی ما خیلی موارد رو دیدیم که با درست صحبت کردن و به افراد فواید رعایت کپی رایت رو گفتن با هم اون ها قانع نمیشن . دلیلشون هم مشخص هست . این افراد عمدتا افراد تازه کار هستند که فکر میکنند یه قالب رایگان بذارند روی یک سیستم رایگان میتونن با حذف کپی رایت کاربراشون رو فریب بدن که من خودم این همه کارو کردم . دلیلش این هست . ولی به نظر من دیگه باید از اجبار استفاده کنیم . شما توی انجمن نیوک هم که بری شرط اول رعایت کپی رایت هست . من خودم هم نیوک کار کردم . هم دیتالایف انجین . ولی واقعا برای دیتالایف انجین زحمت زیادی کشیده میشه . انجمن هم فعال هست . پس دوستان برای بهره مندی از راهنمایی های انجمن لطفا کپی رایت رو رعایت کنند

پس لطفا همه دوستان دیگه لطف کنند در صورت رعایت نکردن کپی رایت پاسخ ندن . ممنون از همگی
  • 0

#10 Eh3an

Eh3an

مدیر بخش ماژول ها

• مدیر
  • 1,742 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP, SEO

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:19

نقل قول: mohammad-kh
من یه پیشنهاد دارم از این پس کسانی که کپی رایت رو رعایت نکردن جواب سوال هایشان را ندیم.

این مورد شما در قانون انجمن مطرح شده و دوستان تاکید زیادی بر این مطلب جهت پاسخگویی دارن ولی متاسفانه رعایت این مسئله اجباری نمیتونه ادامه پیدا کنه ، در این صورت دیتالایف انجین به قولی مشتریان خودش رو از دست میده
حرف سعید جان رو تایید میکنم ، البته قبلا هم من این نظر رو دادم که مثل اکثر سایت ها از donate استفاده کنیم !!! ولی برای این کار هم پیش زمینه هایی نیاز هست
  • 0

#11 epishkhan1

epishkhan1

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 569 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:24

سلام به همه دوستان من سعی کرده بودم به دلیل ناراحت شدن برخی از دوستان که چرا زیاد فعالیت میکنم در مباحث شرکت نکنم ولی نظرم را اینجا میدم
بهتره ما چیزی به عنوان رایگان نداشته باشیم مثلا دوستان از هر ماژولی که بخواهند استفاده کنند باید یک مبلغی را بپردازند حالا این مبلغ دست خود نویسنده مطلب هستش که چقدر باشه مثلا ماژول ها را براش یک حداقل قیمت بزاریم برای مثال 1000 تومان اینطوری هم کمکی به نویسنده ماژول میشه هم اینکه فرهنگ سازی میشه و برای کپی رایت هم من میگم تمامی کاربرها را مجبور به نوشتن ادرس سایت هاشون در مشخصات کاربریشون بکنیم اینطوری هم میتوانیم ببینیم که کپی رایت رعایت شده یا نه هم اینکه میشه راهنمایی را سریعتر انجام بدیم
برای کاربرهای لوکال هم یک بخش مجزا تشکیل میدیم برای راهنمایی اونها
  • 0

#12 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 637 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:24

احسان جان به نظر من دیتالایف انجین هیچ وقت به خاطر این قضیه مشتریان خودش رو از دست نمیده . همیشه برای بهره بردن از خدمات ، مشتری ها باید یه سری کارهایی رو انجام بدن . ما که چیز زیادی نمیخوایم . والا به ما نه پول میدن نه هیچی . ولی باید فرهنگش ایجاد بشه . رعایت نکردن کپی رایت هم نوعی دزدی محسوب میشه . دزدی که فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست . شما خودت شاهد هستی که من از همون اول رو این مسئله حساس بودم که متاسفانه بعضی دوستان با الفاظی تند جواب منو دادن که منم بیخیال شدم . ولی دوباره میشم مثل سابق . کپی رایت باید رعایت بشه . اجبار . دوستان یا علی . ازاین به بعد میشیم مثل بقیه انجمن ها .
  • 0

#13 epishkhan1

epishkhan1

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 569 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:30

spalisp,
بقیه انجمن ها باید بشوند مثل ما نه ما مثل اونها اخه دیتالایف انجین تکه
  • 0

#14 amirmahdi8573

amirmahdi8573

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 139 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:31

ببخشید من هم خودم رو توی این موضوع دخالت میدم ولی اینکه جواب دوستانی که مشکل دارن رو ندیم اصلا خوب نیست ، طرفداران دیتالایف انجین رو دورمیکنه از سیستم و اونا رو زده میکنه.
من یه پیشنهاد دارم : برای اینکه همه کپی رایت رو رعایت کنن میتونید پس از پاسخگویی و حل مشکلات کاربران با لحن خوش و خیلی دوستانه رعایت کپی رایت رو متذکر بشید نه اینکه اول کار بگید چون شما کپی رایت رو رعایت نکردی جوابتو نمیدم
با تشکر
  • 0

#15 mohammad-kh

mohammad-kh

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 278 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:35

نقل قول: Ehsansetarehdan
در این صورت دیتالایف انجین به قولی مشتریان خودش رو از دست میده

ولی بجاش چند تا بقول شما مشتری میاد که فرهنگ کپی رایت داره کپی رایت خودش یه تبلیغ برای دیتالایف انجین هست.
بلاخره این فرهنگ باید از یه جا شروع بشه همه ما میگیم اینجا ایرانه ولی نمیگیم ما هستیم که ایران رو تشکیل میدیم.
پس از خودمون شروع کنیم
  • 0

#16 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 637 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:35

amirmahdi8573, دوست عزیز تمام روش هایی که شما میگید رو ما خیلی وقت پیش امتحان کردیم ولی متاسفانه تا مشکلشون حل میشد ...
  • 0

#17 epishkhan1

epishkhan1

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 569 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:36

amirmahdi8573,
باید دقیقا همون اول بگی چون اگه اخر بگی میگه من خرم از پل گذشته مگر اینکه یک کار کنیم برای اولین بار راهنمایی کنیم و قسمت امتیاز دهی بهش مثبت بدیم و قید کنیم تذکر کپی رایت هر کس خواست راهنمایی کنه سایتشو بررسی میکنه و اگر نداشت اون قسمت امتیاز را نگاه میکنه اگه چیزی با این عنوان داشتو بعد اگه رعایت نشده بود راهنمایی براش انجام نمیشه و گرنه راهنمایی میکنیم
  • 0

#18 Eh3an

Eh3an

مدیر بخش ماژول ها

• مدیر
  • 1,742 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP, SEO

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:36

نقل قول: epishkhan1
سلام به همه دوستان من سعی کرده بودم به دلیل ناراحت شدن برخی از دوستان که چرا زیاد فعالیت میکنم در مباحث شرکت نکنم ولی نظرم را اینجا میدم

سلام ، فعالیت زیاد ؟ :wassat: شما کار خودتو بکن و کسی حق نداره به کاربرای دیتالایف انجین کوچک ترین توهینی بکنه ! تا اونجایی هم که من دیدم اکثرا پاسخ گوییتون درست بوده و من خودم به شخصه استفاده کردم
نقل قول: epishkhan1
تمامی کاربرها را مجبور به نوشتن ادرس سایت هاشون در مشخصات کاربریشون بکنیم

این کار عملی نیست !!!
spalisp,
باور کن اسمتو دقیقا نمیدونستم و منظورم از دوستان هم شما بودی در سطر اول!!!
  • 0

#19 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 637 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:39

Ehsansetarehdan, منظورتو متوجه نشدم داداش شرمنده . یعنی چی ؟؟؟؟؟

کاش مدیران هم در این تاپیک شرکت داشتند . قبلا انجمن بیشتر مدیر و ناظم داشت . نمیدونم چرا دیگه خبری از این کارا نیست . شاید اگه مدیر و ناظم های انجمن بیشتر بشن یه ذره کار سایت جدی تر بشه
  • 0

#20 mohammad-kh

mohammad-kh

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 278 ارسال

ارسالی 1390/10/24 ساعت 11:49

spalisp,
جواب سوالت خیلی راحت دلسرد شدن
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است