پرش به

تصویر

اجباری کردن فیلد نام کامل

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
20 پاسخ برای این موضوع

#1 eshgh_javani

eshgh_javani

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 141 ارسال

ارسالی 1391/03/28 ساعت 15:58

سلام
با تشکر از حوصله اساتید و یه خدا قوت به همه تون
چجوری میشه فیلد نام کامل رو که در صفحه دوم ثبت نام سایت وجود داره به صفحه اول آورد و اجباریش کرد که بدون ÷ر کردنش ثبت نام انجام نشه؟
مرسی
من سرچ کردم توی انجمن چیز درست حسابی ندیدم تنها چیزی که دیدم و به موضوع می خورد این بود
اضافه كردن یك فیلد در ثبت نام
که نتونستم ازش جواب بگیرم

eshgh_javani,
به احتمال زیاد چون تو جواب دادن از اساتید اینقد تاخیر افتاد به احتمال خیلی زیاد من باید بیشتر سرچ می کردم. ولی باور کنید سرچ انجمن قوی نیست چی باید سرچ کنم؟ هر کلمه ای می زنی به موضوع دلخواه نمیرسی؟
من عین عبارت و کدی که توی registration.tpl بود رو کپی کردم اونجا که نام کاربری هست ینی توی صفحه اول ستاره دار میشه ولی اگه پر نکنی میره صفحه بعد!
  • 0

#2 eshgh_javani

eshgh_javani

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 141 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 07:06

کسی نیست جواب ما رو بده؟
  • 0

#3 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 07:20

من امروز مقداری جستجو کردم برای شما، اما این کار به همین راحتی ها انجام نمیشود و نیازمند صرف وقت زیادی میباشد که متاسفانه بنده نمتیونم بیشتر وقت بزارم. تنها راهنمائی که میتونم بکنم این هست که شما فایل مربوط به register.php را باز کنید و با مشاهده کد ها و تست کردن روشهای مختلف این کار رو انجام بدهید.

موفق باشید
  • 0

#4 eshgh_javani

eshgh_javani

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 141 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 08:20

اگه بتونم یه فرم ثبت نام دیگه با برنامه هایی مث machform بسازم و نام کامل رو توش اجباری کنم و بذارمش تو صفحه اول سایت یا لینکش بدم به صفحه خوش آمدگویی با فرم ثبت نام خود سایتم یا دیتابیسش تداخلی ایجاد نمیکنه؟
  • 0

#5 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 08:34

eshgh_javani,
فکر نمیکنم. بعضی از کاربران رو دیدم که استفاده میکنند و مشکلی هم ندارند.
  • 0

#6 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 09:21

eshgh_javani,
IMP,

دوستان عزیز
من و یکی دیگه دنبال این کار بودیم و موفق شدیم انجام بدیم ...

در تاپیک زیر هست ...

http://www.datalifeengine.ir/forum/topic_9923

• 0

#7 Guest_Saher_*

Guest_Saher_*
  • میهمان

ارسالی 1391/03/29 ساعت 09:39

می تونم کمکتون کنم ولی راهش طولانی هست لازم به انجام تغییرات زیادی در سیستم هست و ممکن است از ماژولی در آینده استفاده کنید که کار آن را مختل کنه. بهترین روش : فیلد نام کاربری را به نام تغییر دهید و برای وارد شدن کاربران داخل تنظیمات سایت از طریق پست الکترونیک را انتخاب کنید (صرفا اگر اجباری بودن نام برایتان مهمه)

ولی اگر باز هم نیاز دارید داخل تاپیک بالا هست تقریبا اون راهی که باید انجام بشه ولی مشکلات زیادی ایجاد می کنه اگر شما اجباری کردن چک کردن پست الکترونیک را انتخاب کنید باگ ایجاد می شه.
  • 0

#8 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 09:41

Saher,
نقل قول: yaran713
در تاپیک زیر هست ...

http://www.datalifeengine.ir/forum/topic_9923

دوست عزیز این تاپیک را خوندید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • 0

#9 Guest_Saher_*

Guest_Saher_*
  • میهمان

ارسالی 1391/03/29 ساعت 09:43

الان مجددا خوندم ببنید بعد از قسمت اول ثبت نام ثبت نام کامل انجام شده و حتی اگر با جاوا هم اجباری کنید فیلد هارو فرد ثبت نامشو کامل انجام داده و قسمت دوم ثبت نام فقط مانند ویرایش پروفایل عمل می کنه ولی خوب بهتره که همین راه دوستمونو پیاده کنید. ارزش هک طولانی رو نداره.
  • 0

#10 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 10:42

Saher,
وقتی این کار را می کنید یعنی اینکه فیلد نام و نام خانوادگی را در قسمت اول ایجاد می کنید ... یعنی هنوز قسمت اول تمام نشده ...
  • 0

#11 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 10:44

yaran713,
البته این رو هم من اضافه کنم که در لینکی که قرار دادید، من تمام روش ها رو تست کردم. فقط یکی از روش ها که خود شما هم گفتید کار میکرد. اما وقتی نام کامل رو هم بنویسید، بعد از ثبت نام وقتی به پروفایل کاربری مراجعه کنید، میبینید که نام کامل ثبت نشده و خالی است! :yes:
  • 0

#12 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 11:04

نقل قول: IMP
وقتی نام کامل رو هم بنویسید، بعد از ثبت نام وقتی به پروفایل کاربری مراجعه کنید، میبینید که نام کامل ثبت نشده و خالی است!

ممنون از دقت نظر شما ...
خودم اصلا متوجه این مشکل نشده ام ...
حالا راه حلی وجود دارد ؟؟؟؟
  • 0

#13 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 11:10

yaran713,
راه حل که داره اما ما بلد نیستیم :lol: یک خورده سرچ میکنم ببینم چیزی دستگیرم میشه یا خیر. اگر چیزی یافتم همینجا قرار میدم
  • 0

#14 Guest_Saher_*

Guest_Saher_*
  • میهمان

ارسالی 1391/03/29 ساعت 11:36

من فایل register.php را ویرایش کردم توضیح این هک زیاده و واقعا حوصله این کار نیست فقط صرفا چون درخواست شد انجام دادم. مربوط به نسخه 9.6 هست حالا این روی نسخه های بعدی هم به همین شکل عمل بکنه یا نه اطلاعی ندارم.

فقط 2 تا کار را باید انجام بدید
1- language/Farsi/website.lng را باز کنید و کد زیر را در ابتدا یا انتها اضاف کنید.
'reg_err_7_2' => "<li> فیلد نام کامل نمی تواند خالی باشد. </li> ",

2- registration.tpl را ویرایش کنید و ردیف مربوط به نام کامل را از قسمت validation به قسمت registration انتقال دهید.

در صورت مشاهده پیغام خطا در همین تاپیک اطلاع دهید
  • 0

#15 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 11:52

نقل قول: Saher
فقط 2 تا کار را باید انجام بدید
1- language/Farsi/website.lng را باز کنید و کد زیر را در ابتدا یا انتها اضاف کنید.
'reg_err_7_2' => "<li> فیلد نام کامل نمی تواند خالی باشد. </li> ",

2- registration.tpl را ویرایش کنید و ردیف مربوط به نام کامل را از قسمت validation به قسمت registration انتقال دهید.

با انجام این 2 کار که فرمودید ، بعدا که ثبت نام تمام شد نام و نام خانوادگی ثبت شده است ؟؟؟؟؟؟

نقل قول: IMP
بعد از ثبت نام وقتی به پروفایل کاربری مراجعه کنید، میبینید که نام کامل ثبت نشده و خالی است!

• 0

#16 Guest_Saher_*

Guest_Saher_*
  • میهمان

ارسالی 1391/03/29 ساعت 11:54

ببخشید لینک فایل ضمیمه شده را فراموش کردم اضاف کنم
[attachment=343]
  • 0

#17 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 11:59

Saher,

مرسی ، تست کردم همه چیز درست کار کرد ...
  • 0

#18 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 12:09

یک مطلب رو یادآوری کنم، اگر فایل ویرایش شده Saher خان رو استفاده میکنید، ویرایش زیر رو هم باید انجام بدهید، در غیر این صورت سیستم پرشش و پاسخ امنیتی از کار میفته:

لینک
  • 0

#19 eshgh_javani

eshgh_javani

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 141 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 13:09

سلام و عرض تبریک عید به همتون.
خدا خیرتون بده ایشالا که این روز عید از خدا پاداش زحمات و وقت گذاشتن هاتونو بگیرید
متشکرم از همتون مخصوصا آقای saher خدا قوت.
فقط یه سوال دارم و اون اینکه اگه همه فیلد های صفحه دوم رو به همین صورت به صفحه اول اضاف کنم مشکلی پیش نمیاد؟ یا احیانا از مواردی که واسه فیلد اضافی اضاف کردیم رو چی اونا هم میشه کاتش کرد کپیش کرد تو قسمت registration?
  • 0

#20 yaran713

yaran713

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 289 ارسال

ارسالی 1391/03/29 ساعت 13:25

نقل قول: eshgh_javani
فقط یه سوال دارم و اون اینکه اگه همه فیلد های صفحه دوم رو به همین صورت به صفحه اول اضاف کنم مشکلی پیش نمیاد؟

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ، فقط باید برای هر کدام یک کد خطا تعریف کنید و اون کد را در فایل register.tpl قرار بدید ...
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی