پرش به

تصویر

همه چی درباره دیتالایف انجین 9.6

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
11 پاسخ برای این موضوع

#1 restles20

restles20

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 53 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 00:21

سلام به همگی دوستان عزیز
من یه تازه کارم و به هیچ وجه آشناییتی با این سیستم مدیریت محتوایی ندارم لذا خواهشمندم منو راهنمایی کنید و به سوالاتم پاسخ کامل دهید.
سوال اول :
من فایل دیتالایف انجین نسخه 9.6 رو دانلود کردم و درون هاستم که هاست ویندوزی هست اپلود کردم و سپس از حالت فشرده خارج کردم
دیتابیس رو به طور صحیح از طریق کنترل پنل هاستم می سازم
نام دیتابیس :
3969_IPG
، نام کاربری دیتا بیس :
3969_Admin

حال در زمان نصب سیستم در پنجره تنظیمات کلی سیستم قسمت مربوط به سرور MYSQL رو با آدرس http://mysql5.iraniangroup.org مقدار دهی می کنم و نام پایگاه داده و نام کاربری و رمز عبوری دیتابیس رو که در بالا ذکر کردم وارد می کنم و سایر قسمت ها رو هم تکمیل می کنم
اما وقتی بر روی گزینه نصب سیستم کلیک می کنم پیغام خطایی در پایگاه داده بوجود آمده است! رو نمایش میده اما توضیحی در مقابل خطای بوجود آمده نوشته نمیشه و شماره خطا رو 1 اعلام می کنه
مشکل از کجاس ؟؟؟

منتظر راهنمایی هاتون هستم :flower: :flower: :flower:
  • 0

#2 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 02:50

شما قبل از اینکه تصمیم بگیرید سایت راه اندازی کنید، ابتدا مقداری آموزش مطالعه کنید، سپس با توجه به نوع کنترل پنل هاست خود، در اینترنت به دنبال آموزش استفاده از کنترل پنل هاست خود، فایل منیجر و ساخت و کار کردن با دیتابیس بگردید تا حداقل مقداری اطلاعات در این زمینه کسب کنید.

وقتی مراحل بالا رو گذروندید، هم میتوانید از قسمت جستجو که در بالای سایت هست استفاده کنید و هم با استفاده از منو هایی که در بالای سایت گنجانده شده، آموزش ها و مقالات سایت رو مطالعه کنید:

آموزش نصب سیستم
آموزش نصب دیتالایف انجین 9.5
نصب دیتالایف انجین بر روی لوکال هاست توسط WampServer
آموزش نصب بر روی هاست به صورت کامل
نصب روی لوکال هاست
  • 0

#3 restles20

restles20

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 53 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 03:57

شناخت اولیه از طراحی سایت و کار با کنترل پنل دارم
من کار با دیتالایف انجین رو بلد نیستم
تو اینترنت سرچ کردم و مطالب آموزشی نصب دیتالایف انجین رو مطالعه کردم و طبق مراحلی که ذکر کرده بودن پیش رفتم اما بازم خطای فوق رخ میده
تو صفحه بررسی تنظیمات هاست قسمت Output Buffering سایت من فعاله. امکان داره خطای مربوطه به خاطر فعال بودن این گزینه باشه ؟؟؟
  • 0

#4 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 06:34

restles20,
مشکل شما به خاطر اطلاعات غلط دیتابیس هست که وارد میکنید. سرور MYSQL رو روی localhost بگذارید بعد تست کنید. اون output buffering ارتباطی با نصب سیستم ندارد.
  • 0

#5 restles20

restles20

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 53 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 09:24

كاری رو كه گفتین رو قبلا انجام دادم
خطای فوق رخ میده و با موضوع
Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)

• 0

#6 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 09:26

آدرس کنترل پنل هاست + یوزر و پسورد رو برای من ارسال کنید اگر دوست داشتید تا بررسی کنم.

این کنترل پنل هاست شما هیچ مشخصاتی رو نمایش نمیده. مشکل هم آدرس سرور دیتابیس هست. اون آدرس که شما دادی و localhost هیچ کدام صحیح نمیباشند. لطف کنید از مدیریت هاستینگ مشخصات هاست و دیتابیس رو بگیرید تا بتونیم سیستم رو نصب کنیم!

فایلهای قدیمی دیتالایف انجین شما رو هم به هزار زحمت پاک کردم! نمیدونم چرا اینقدر کنترل پنل شما سر ناسازگاری داره :lol:

هر وقت مشخصات سرور mysql رو گرفتید به من خبر بدید.

ویرایش:
من دیتالایف انجین رو برای شما نصب کردم. آدرس سرور دیتابیس شما "mysql5.bertina.ir" هستش. نام کاربری و پسورد مدیریت رو براتون ارسال میکنم خودتون تغییرش بدید.
  • 0

#7 restles20

restles20

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 53 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 12:24

یک دنیا ممنونم ازتون
حالا با اجازتون میریم سره سوال دوم
سوال دوم من در رابطه با قالب های دیتالایف انجین هستش
قالب هایی رو که در همین سایت وجود داره رو دقیقا توضیح بدین که چه طوری باید بر روی سایتم قرار بدم و اینکه اصلا چه طوری باید یه قالب با طراحی خودم پیاده سازی کنم ؟؟؟
لطفا در این باره نیز راهنماییم کنید
با تشکر فراوان
  • 0

#8 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 12:34

شما یک قالب دانلود کن ابتدا، بعد از حالت فشرده خارج کن، بعد فولدر قالب رو توی پوشه templates آپلود کن، سپس وارد قسمت مدیریت میشید، از قسمت تنظیمات سیستم قالب رو تغییر میدید و ذخیره میکنید.

برای طراحی قالب هم باید حداقل به CSS و HTML تسلط کامل داشته باشید. با توضیح دادن نمیشه چیز خاصی به شما یاد بدیم.
  • 0

#9 restles20

restles20

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 53 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 12:52

آیا فایل های پیش فرض موجود در پوشه فوق را باید حذف کنم ؟؟؟

CSS و HTML رو بلد هستم اما با فایل هایی در نمونه قالبی که دانلود کردم آشناییتی ندارم. میشه ازتون خواهش کنم بگید که کاربرد هر کردومشون چیه و چه کدهایی از قسمت های سایت درونشون قرار می گیره
  • 0

#10 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 12:55

restles20,
خیر هیچ فایلی رو نباید حذف کنید. داخل فولدر templates باید قالب ها آپلود شوند. هر فولدر نمایانگر یک قالب هست.

بهترین کار برای شما که با این کد نویسی ها آشنائی دارید، ترجمه کردن چند قالب هست تا متوجه بشید قالبهای دیتالایف انجین چجوری درست شده اند. فایل راهنمای تگ ها رو هم روی سایت ارسال کردم ۲ روز پیش، دانلود کنید و ببینید توی هر فایل از چه تگ هایی میشه استفاده کرد. آموزش های سایت هم برای نصب قالب و این چیزا بخونید. در انجمن هم جستجو کنید جواب بیشتر سوالاتون رو پیدا میکنید.
  • 0

#11 restles20

restles20

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 53 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 13:20

به عنوان سوال آخر
این فایل راهنمای تگ ها رو در کدوم بخش قرار دادین ؟؟؟
و برای نشتن صفحه 404 و سایر صفحات از این دسته باید به چه صورت عمل کنم ؟؟؟
آیا این صفحات در همون فایل های دانلودی قالب وجو دارن ؟؟؟
  • 0

#12 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1391/05/10 ساعت 13:28

راهنمای کامل تگ های سیستم دیتالایف انجین فارسی

خیر توی فایلهای قالب، فقط فایلهای مربوط به قالب هستند! :smile2:
دوست عزیز، شما مقداری توی سایت جستجو کن و آموزش ها رو بخون.
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی