Jump to content

•         

Photo

دیتالایف انجین 9.8

#1 tiger58

tiger58

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 45 posts

1391/10/26 ساعت 16:04

قابلیت های دیتالایف انجین 9.8 را در لینک زیر دنبال کنید.
دیتالایف انجین 9.8
  • 0

#2 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1391/10/26 ساعت 16:23

ممنون بابت خبر، قابلیت های جالبی به سیستم اضافه شده، تا یه ۱۰ دقیقه دیگه یک سری از اونها رو اینجا میزارم تا دوستان بتونند اطلاعات بیشتری کسب کنند!

بعضی از قابلیت های جدید این نسخه:

۱. اضافه شدن تگ جدید Spammer در قسمت نظرات و مطالب، که با کلیک کردن روی اون برای مثال، تمامی مطالب و نظرات کاربر حذف میشه و یا از ارسال نظر و مطلب اون کاربر جلوگیری میشه! بسیار مفید برای دیتالایف انجین فارسی!

۲. قابلیت لینک به قسمتی از مطلب! یعنی شما یک قسمت از مطلب رو هایلایت میکنید، و بعد یک لینک دریافت میکنید که با کلیک کردن روی اون، دقیقا به جایی هدایت میشوید که اون متن وجود داره!

۳. اضافه شدن تگ {image-1} به قسمت جستجو.

۴. اضافه شدن تگ [image-x] text [/ Image-x]، یعنی میتونید یک متن نمایش بدید اگر مطلب شما تصویر داشته باشه که با تگ {image-1} نمایش داده بشه!

۵. اضافه شدن تگ {result-text limit = "x"} که با این تگ میتونید مطلبتون را کاملا به صورت خام و بدون کدهای HTML نشون بدید!

۶. اضافه شدن تگ های جدید به تگ کاستوم.

۷. قابلیت استفاده از تگ های short-story و short-story limit و به صورت همزمان! برای تیتر مطالب هم همینطور!

۸. تگ جدید برای مطلبی که صفحه بندی شدن! یعنی یک متن یا کد توی صفحه دوم یا سوم مطلب نمایش بدید!

۹. قابلیت پاسخ دهی به نظرات، یعنی اگر روی پاسخ کلیک کنید، غیر از نام کاربر، متن نظر اون هم توی ادیتور قرار میگیره.

۱۰. آپلود فایلها مانند تصویر در فولدر های جداگونه برای هر ماه!

و البته یک سری قابلیت های جدید دیگه که خودتون میتونید مشاهده کنید...

به نظر من که بهتر بود چند ماه دیگه صبر میکردند و یک نسخه بهتر و کاملتر و با تغییرات کلی منتشر میکردند. توی این نسخه بیشتر، یک سری هک که قبلا باید خودتون نصب میکردید اضافه شده...
  • 0

#3 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1391/10/26 ساعت 16:27

tiger58,
wow چه جالب اما چه سریع تازه 9.7 اومده بوود
  • 0

#4 boysky68

boysky68

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 352 posts

1391/10/26 ساعت 19:05

:happy:

ما خواستیم بروز کنیم به 9.7 پس حالا منتظر میشینیم واسه 9.8 :makhsoosefreeiran:

ایول ایول :dance:

قابلیتهای خوبی داره

۱. اضافه شدن تگ جدید Spammer در قسمت نظرات و مطالب، که با کلیک کردن روی اون برای مثال، تمامی مطالب و نظرات کاربر حذف میشه و یا از ارسال نظر و مطلب اون کاربر جلوگیری میشه! بسیار مفید برای دیتالایف انجین فارسی!

۲. قابلیت لینک به قسمتی از مطلب! یعنی شما یک قسمت از مطلب رو هایلایت میکنید، و بعد یک لینک دریافت میکنید که با کلیک کردن روی اون، دقیقا به جایی هدایت میشوید که اون متن وجود داره!

مخصوصا با اولی با این همه اسپمر حال میکنم :haha: :heheh:
  • 0

#5 sirus

sirus

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 62 posts

1391/10/26 ساعت 19:09

واقعاعالیه
نمیشه گفت تقریبازمان انتشارچندروزیا....دیگه هست
حالاحدسی بگید :question:
:dance:
  • 0

#6 raadsad

raadsad

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 29 posts

1391/10/26 ساعت 19:17

IMP,
. قابلیت لینک به قسمتی از مطلب! یعنی شما یک قسمت از مطلب رو هایلایت میکنید، و بعد یک لینک دریافت میکنید که با کلیک کردن روی اون، دقیقا به جایی هدایت میشوید که اون متن وجود داره!

با این خیلی حال کردم :smile2:
منتظرم زودتر بیاد
  • 0

#7 Majid_h

Majid_h

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 811 posts
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP, SEO

1391/10/26 ساعت 19:30

نقل قول: IMP
به نظر من که بهتر بود چند ماه دیگه صبر میکردند و یک نسخه بهتر و کاملتر و با تغییرات کلی منتشر میکردند. توی این نسخه بیشتر، یک سری هک که قبلا باید خودتون نصب میکردید اضافه شده...

دقیقاً همینطوره ، من این خبر رو دیدم اما اصلاً خوشم نیومد که اطلاع رسانی کنم :دی

به امید دیتالایف انجین 9.9 :lol:
  • 0

#8 amin_blog

amin_blog

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 272 posts
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP

1391/10/26 ساعت 19:31

ای کاش یه روز برسه که قابلیت نصب خودکار پلاگین به این سیستم اضافه شه :pray:
  • 0

#9 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1391/10/26 ساعت 19:48

amin_blog,
اگر همچین قابلیتی اضافه بشه، از انعطاف پذیری سیستم به شدت کاسته میشه. خدا رو شکر تیم سازنده دیتالایف انجین همچین کاری رو انجام نمیده. نظر شخصی من این هست که دوستانی که به دنبال نصب اتوماتیک ماژول هستند، نیاز به دیتالایف انجین ندارند و جوملا بهترین انتخاب برای اون ها هستش.

Majid_h,
فکر کنم بعد از این نسخه نسخه 10 بیاد :lol:

sirus,
شاید تا دو هفته دیگه
  • 0

#10 hamid7107

hamid7107

مدیریت سایت

• مدیر سایت
  • 1,133 posts
  • مهارت ها: HTML, CSS, PHP, SEO

1391/10/26 ساعت 20:09

واقعا ذوق زده شدم :happy:
البته نه به دلیل اومدن نسخه جدید :request:
بلکه به خاطر سرعت اطلاع رسانی و هماهنگی کاربران دیتالایف انجین
البته من امیدوارم با اومدن نسخه جدید یه تغییراتی هم در ظاهر اینجا داده بشه
مثلا در هدر سایت 9.8 درج بشه
دوستان که زحمت ترجمه رو میکشند
یا مثلا فروم ساز رو حذف کنند تا دیگه کاربرا نصبش نکنن
البته من این جمله رو بخاطر علاقه شدیدی که به اینجا دارم نوشتم و امیدوارم که طور دیگه ای برداشت نشه

نقل قول: IMP

امکانات دیتالایف انجین هم داره روز به روز بیشتر میشه به نظر من خوبه که یه سری از هک ها رو به مرور اضافه میکنن لااقل دیگه لازم نیست دوسال دیگه برای قدیمی بودن یه هک و استفاده نکردن اون در نسخه های اون زمان تذکر بدیم :lol:
  • 0

#11 Majid_h

Majid_h

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 811 posts

1391/10/26 ساعت 21:45

نقل قول: amin_blog
ای کاش یه روز برسه که قابلیت نصب خودکار پلاگین به این سیستم اضافه شه :pray:

همانطور که IMP عزیز هم توضیح دادن زیاد کاره جالبی نیست ، همه ما میدونیم که دیتالایف انجین بخاطر انعطاف پذیری بالایی که داره طرفداران خاص خودش رو هم داره دلیلش هم اینه که شما اگه یکم اطلاعات PHP و... داشته باشید خیلی راحت میتونید تمام پلاگین ها رو ویرایش کنید و اختصاصی کنید . فکر میکنم اگه پلاگینی بشه کار سخت تر میشه چون خیلی از ماژول ها باید دوباره نویسی بشه و حتی خیلی از تغییراتی که قبل از نصب پلاگین میتونستید اعمال کنید ، دسترسی کمتر میشه و کمی از انعطافش کم میشه :haha:

سخت ترین پلاگین دیتالایف انجین آیا نصبش بیشتر از 30 دقیقه طول میکشه ؟
خیلی خوبه که پلاگین ها و هک ها رو دستی انجام میدیم چون همین تکرارها باعث میشه بیشتر با نحوه کارکرد سیستم آشنا بشیم و حتی سراغ نوشتن پلاگین هم بریم و یا تغییراتی در سیستم ایجاد کنیم .

پ.ن : به امید نسخه 10 :lol:
  • 0

#12 ahmad4u

ahmad4u

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 383 posts

1391/10/27 ساعت 15:34

تا نسخه 10 نیاد از 9.4 آپگرید نمیکنم :heheh:
  • 0

#13 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1391/10/27 ساعت 16:28

ahmad4u,
آره درسته نسخه 9.2 و 9.4 نسخه های بی نظیر دیتالایف انجین بود به نظر من البته :recourse:
  • 0

#14 Majid_h

Majid_h

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 811 posts

1391/10/27 ساعت 20:43

نقل قول: yousefi
آره درسته نسخه 9.2 و 9.4 نسخه های بی نظیر دیتالایف انجین بود به نظر من البته :recourse:

نظر شما کاملاً محترمه ، حتی خوده من چند روزه پیش سایت توپترینها رو که خیلی وقت بود 9.2 نصب کرده بودم رو به 9.7 آپگرید کردم ولی مشکل خواصی نداشتم و ندارم.

یکسری مشکلات در ترجمه نسخه های قبلی بوده که توی 9.7 تقریباً حل شده و از نظر من 9.7 فعلاً بهترینه :دی
  • 0

#15 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1391/10/27 ساعت 21:06

Majid_h,
والا من هنوز جرات آپگرید ندارم یسری سایت ها گفتند که آپگرید کنید به ما اما والا بعد از اون و مشکلاتش ....
  • 0

#16 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1391/10/27 ساعت 21:12

نقل قول: yousefi
آره درسته نسخه 9.2 و 9.4 نسخه های بی نظیر دیتالایف انجین بود به نظر من البته

فرامرز جان، اگر همینجوری فکر کنید، هیچ وقت از نسخه 9.4 به بعد رو استفاده نخواهید کرد. نسخه 10 هم بیاد اونوقت صبر میکنید برای نسخه 10.4

فکر میکنم این تفکر به خاطر استفاده نکردن از نسخه های جدید میباشد و چون روی یک نسخه تمرکز کردید تصور میکنید نسخه های جدید مشکل دارند. اما اگر صحبت مشکل و ایراد در میون باشه، تا این لحظه که من این پست رو مینویسم، بدون ایراد ترین و بهترین نسخه، 9.7 هستش. البته دو هفته دیگه جاش رو میده به 9.8 :lol:

نظر شخصی من این هست که، کلا به خاطر نوع فرهنگی که ما داریم، همیشه چیز های قدیمی رو بهتر میدونیم و هیچ وقت به چیز! های جدید اطمینان نداریم تا زمانی که یک تکنولوژی فسیل بشه و دیگه توی دنیا استفاده نشه و اونوقت ما میریم سراغش! نمونه خیلی تابلو و حاضر در اینترنت، فرمت ویدئو ای که هنوز سایتهای فارسی استفاده میکنند WMV :smile2:
  • 0

#17 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1391/10/27 ساعت 21:33

IMP,
نه بحث مان سر مشکل نیست داشتن نسخه های دیگر نیست . درسته با نظر شخصی شما موافقم.
انشالله که شروع کنیم با 9.7 پر قدرت :heheh: علیرضا جان
  • 0

#18 hamid7107

hamid7107

مدیریت سایت

• مدیر سایت
  • 1,133 posts
  • مهارت ها: HTML, CSS, PHP, SEO

1391/10/27 ساعت 21:52

yousefi,
فرامرز جان من هم توصیه میکنم ارتقا بدی
من خودم تاحالا از 9.4 استفاده نکردم ولی از 9.5 که استفاده کردم خوب بود 9.6 اصلا جالب نبود درسته که یه سری امکان جدید داشت ولی ایراداتش بیشتر بود
ولی انصافا 9.7 خیلی خوبه
من که ایراد خاصی توش ندیدم
من به طور هم زمان از هر سه نسخه روی سه سایتم دارم استفاده میکنم
هر سایتم رو با یه نسخه زدم
ولی بهترینش این آخری بود
و الان تصمیم دارم که قبلی ها رو هم به 9.7 آپ کنم
اگر با آپ کردن مشکلی داری من میخوام یه روش دیگه ای رو امتحان کنم اگه جواب بده یه آموزش ازش میزارم
اونطوری دیگه خیالتون راحت میشه
:flower:
  • 0

#19 dle

dle

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 91 posts

1391/10/28 ساعت 08:22

قابلیت های قشنگی بود جالب بود مرسی :delicious:
  • 0

#20 tiger58

tiger58

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 45 posts

1391/11/13 ساعت 16:09

دوستان عزیز، دیتالایف انجین روسی رسما همین الان منتشر شد.

توی چندتا سایت روسی نسخه 9.8 را گذاشتند، برای تست کافیه سرچ کنید
  • 0

0 members, 1 guests, 0 anonymous users