پرش به

تصویر

راهنمایی در قالب todeynews

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
13 پاسخ برای این موضوع

#1 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/09 ساعت 09:06

سلام دوستان چطوری دسته بندی ها رو تو این قالب تنظیم کنم؟ من مبتدی هستم چطوری ایدی دسته بندی ها رو به دست بیارم و به قالب بدم؟

هیچ آموزشی برای یادگیری دیتالایف انجین نیست؟ کلا بعد نصب دیتالایف چه کارهایی رو باید انجام داد؟

• 0

#2 hamid7107

hamid7107

مدیریت سایت

• مدیر سایت
  • 1,133 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, PHP, SEO

ارسالی 1394/12/09 ساعت 10:01

سلام

بعد از نصب لازم نیست کار خاصی انجام بدید

مگر در صورتی که کار خاصی بخواید انجام بدید

در حال حاضر میتونید از راهنمای تگهای سیستم استفاده نمایید

• 1

****از وبسایت های من دیدن فرمایید****

دانلود انیمیشن 2024

فروشگاه قالب

کوتاه کننده لینک حرفه ای

#3 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/09 ساعت 10:23

ممنون 2 تا سوال داشتم :

کاربرد اولی دقیقا کجاست؟ منظورش همون تصاویر شاخص هست در وردپرس؟ ئ.می یعنی چی؟ تصویر دوم؟؟

fda7ssqcg70d666yoloq.jpg

هر چی فکر میکنم میبینم این دو نباید با هم فرق داشته باشن موضوع چیه؟ :

ndaovbyck7tvsouwvnpb.jpg

• 0

#4 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/09 ساعت 10:48

سلام

بعد از نصب لازم نیست کار خاصی انجام بدید

مگر در صورتی که کار خاصی بخواید انجام بدید

در حال حاضر میتونید از راهنمای تگهای سیستم استفاده نمایید

مشکل قالب درست شد فقط سوال بالا مونده

• 0

#5 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/10 ساعت 12:39

دوستان عزیز اگه 2 سوال بالا رو جواب بدن من فعلا به طور آزمایشی کارم رو شروع میکنم. ;)

• 0

#6 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/10 ساعت 20:36

دوستان عزیز شدیدا منتظر پاسخ شمام. :(

• 0

#7 iraya

iraya

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 151 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js

ارسالی 1394/12/10 ساعت 22:01

ممنون 2 تا سوال داشتم :

کاربرد اولی دقیقا کجاست؟ منظورش همون تصاویر شاخص هست در وردپرس؟ ئ.می یعنی چی؟ تصویر دوم؟؟

fda7ssqcg70d666yoloq.jpg

دو تا تصویر کوچیک با اندازه های ذکر شده از تصویر شما ایجاد میکنه که با کلیک روش تصویر اصلی باز میشه

هر کدومو خواستی میتونی تو مطلبت استفاده کنی

ممنون 2 تا سوال داشتم :

هر چی فکر میکنم میبینم این دو نباید با هم فرق داشته باشن موضوع چیه؟ :

ndaovbyck7tvsouwvnpb.jpg

تگ های مطلب واسه نمایش تو سایت هم استفاده میشه و کلمات مورد جستجو واسه موتور های جستجو استفاده میشه و توی سایتت نمایش داده نمیشه

• 2

---------------------------------------------------------

http://www.iraya.ir

#8 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/10 ساعت 23:07

دو تا تصویر کوچیک با اندازه های ذکر شده از تصویر شما ایجاد میکنه که با کلیک روش تصویر اصلی باز میشه

هر کدومو خواستی میتونی تو مطلبت استفاده کنی

تگ های مطلب واسه نمایش تو سایت هم استفاده میشه و کلمات مورد جستجو واسه موتور های جستجو استفاده میشه و توی سایتت نمایش داده نمیشه

من فقط یه عکس میخام برای تصاویر شاخص و یه عکس اصلی برای نمایش در مطلب پس تصویر دوم بیخوده درسته؟

تگ های مطلبی که فقط برای نمایش در سایته چه فایده ای داره؟ چون اصلی همون کلمه های مورد جستوجو هستش دیگه درسته؟

• 0

#9 iraya

iraya

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 151 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js

ارسالی 1394/12/11 ساعت 08:33

اگه منظورتون از تصویر شاخص یه تصویر پیشفرض برای مطالبتون هست ربطی به این قسمت نداره
این قسمت از تصویر شما اگه بزرگتر از اندازه تعیین شده باشه به صورت اتوماتیک تصویر شما رو تغییر اندازه میده و همچنین اگه قسمت واتر مارک رو غیر فعال نکرده باشین واتر مارک رو به تصویر میچسبونه

واسه استفاده از همین تصاویر به صورت قالب بندی شده توی شورت استوری و فول استروی همونطور که دوستان گفتن میتونین راهنمای دیتالایفو به صورت کامل مطالعه کنید

----------------------------------------------------------------------------------------------

{image-x}
بوسيله اين تگ ميتوانيد تصويري که در قسمت مطلب کوتاه ارسال شده است را به نمايش بگذاريد. به جاي x بايد عدد مربوط به تصوير را قرار دهيد. براي مثال چنانچه مايل هستيد اولين تصوير قرار گرفته در قسمت مطلب کوتاه را نمايش بدهيد، بايد شماره 1 را قرار دهيد. 

---------------------------------------------------------------------------

{short-story limit="x"}

نمايش مطالبي که در قسمت مطلب کوتاه ارسال شده است به صورت محدود شده. براي تعيين تعداد حرف قابل نمايش مطالب کوتاه بايد به جاي x يک عدد قرار دهيد. 

راجب سوال دوم هم 
اولی میشه برچسب و دومی کلمات کلیدی 
برای هر سایت شما می تونید تعدادی کلمات کلید مشخص کنید. که داخل تگ متا قرار بگیره. و وقتی یک مطالب پیرامون همون میزارید میتونید با برچسب ها موضوعات دیگری که میتونسید برای عنوان مطلب قرار دهید رو لینک به همون مطلب میکنید. 
تگ یا برچسب (tag ) بیشتر برای ایجاد لینک های داخلی پرمحتوا در داخل خود سایت بکار میره
خلاصه اینکه تگ ها واسه مرتب سازی مطالب تو سایت خودتون بیشتر کاربرد تا و کلمه های مورد جستوجو به درد موتور های جستجو میخوره
البته موتور های جستجو از تگ ها هم استفاده میکنن ولی بیشترین استفاده موتور جستجو از مورد دوم هستش

http://theblogpress.com/blog/what-is-the-difference-between-tags-and-keywords/

توی همین دیتاالایف تو قسمت برچسب های مطالب از همین تگ ها کمک گرفته شده
یا تو سایت خود من قسمت پایین سایت از همین تگ ها استفاده کردم

واسه نمایش این قسمت تو فایل main.tpl  باید کد {tags} رو قرار بدی

• 2

---------------------------------------------------------

http://www.iraya.ir

#10 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/11 ساعت 12:29

اگه منظورتون از تصویر شاخص یه تصویر پیشفرض برای مطالبتون هست ربطی به این قسمت نداره
این قسمت از تصویر شما اگه بزرگتر از اندازه تعیین شده باشه به صورت اتوماتیک تصویر شما رو تغییر اندازه میده و همچنین اگه قسمت واتر مارک رو غیر فعال نکرده باشین واتر مارک رو به تصویر میچسبونه

واسه استفاده از همین تصاویر به صورت قالب بندی شده توی شورت استوری و فول استروی همونطور که دوستان گفتن میتونین راهنمای دیتالایفو به صورت کامل مطالعه کنید

----------------------------------------------------------------------------------------------

{image-x}
بوسيله اين تگ ميتوانيد تصويري که در قسمت مطلب کوتاه ارسال شده است را به نمايش بگذاريد. به جاي x بايد عدد مربوط به تصوير را قرار دهيد. براي مثال چنانچه مايل هستيد اولين تصوير قرار گرفته در قسمت مطلب کوتاه را نمايش بدهيد، بايد شماره 1 را قرار دهيد. 

{short-story limit="x"}

نمايش مطالبي که در قسمت مطلب کوتاه ارسال شده است به صورت محدود شده. براي تعيين تعداد حرف قابل نمايش مطالب کوتاه بايد به جاي x يک عدد قرار دهيد. 

راجب سوال دوم هم 
اولی میشه برچسب و دومی کلمات کلیدی 
برای هر سایت شما می تونید تعدادی کلمات کلید مشخص کنید. که داخل تگ متا قرار بگیره. و وقتی یک مطالب پیرامون همون میزارید میتونید با برچسب ها موضوعات دیگری که میتونسید برای عنوان مطلب قرار دهید رو لینک به همون مطلب میکنید. 
تگ یا برچسب (tag ) بیشتر برای ایجاد لینک های داخلی پرمحتوا در داخل خود سایت بکار میره
خلاصه اینکه تگ ها واسه مرتب سازی مطالب تو سایت خودتون بیشتر کاربرد تا و کلمه های مورد جستوجو به درد موتور های جستجو میخوره
البته موتور های جستجو از تگ ها هم استفاده میکنن ولی بیشترین استفاده موتور جستجو از مورد دوم هستش

http://theblogpress.com/blog/what-is-the-difference-between-tags-and-keywords/

توی همین دیتاالایف تو قسمت برچسب های مطالب از همین تگ ها کمک گرفته شده
یا تو سایت خود من قسمت پایین سایت از همین تگ ها استفاده کردم

واسه نمایش این قسمت تو فایل main.tpl  باید کد {tags} رو قرار بدی

ممنون از راهنماییت پس مشکلی پیش نمیاد تگ ها و برچسب های گوگل کاملا یکجور باشه درسته؟ یعنی تو هر دو کلمات یکسان بنویسم مثالا (جوک جدید) رو تو هر دو بنویسم .

در مورد عکس ببینید:

منظور از تصاویر شاخص تصاویر کوچیک هستش که فقط تو صفحه اصلی نشون میده مثل زیر:

tvet5n1fppktxt8ptdf2.jpg

و دومین عکسی که لازم دارم عکس کامل در مطالب هستش شبیه زیر :

wgeuef0ifku286jm2aty.jpg

یعنی فقط این 2 نوع سایز رو میخام بقیه بیخوده.

• 0

#11 hamid7107

hamid7107

مدیریت سایت

• مدیر سایت
  • 1,133 ارسال

ارسالی 1394/12/11 ساعت 12:37

سلام

ببینید دیتالایف به شما امکان ایجاد دو تصویر کوچک از تصاویر شما در هنگام آپلود رو فراهم کرده

و شما میتونید ابعاد مورد نظر خودتون رو در بخش تنظیمات سیستم >> تصاویر اصلاح نمایید

در ضمن میتوانید که تصویر های کوچک رو غیرفعال نمایید

اگر منظور شما از تصویر شاخص اون گزینه ای هست که در وردپرس از اون استفاده میشه این گزینه به اون شکل در دیتالایف وجود ندارد

و همونطور که دوستان توضیح دادند با تگ image-1 میتونید اولین تصویر هر مطلب رو در خلاصه مطلب لود نمایید

جهت آشنایی بیشتر با سیستم هم از این راهنما که توسط IMP عزیز تهیه شده استفاده نمایید

• 2

دانلود انیمیشن 2024

فروشگاه قالب

کوتاه کننده لینک حرفه ای

#12 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/11 ساعت 13:20

من متوجه نمیشم فک کنم باید یه نفر رو استخدام کنم یه چند تا مشکل کوچیک منو حل کنه دوستانی که تمایل دارن ممنون میشم پ.خ کنن و بهم اطلاع بدن ممنون. ;)

در ضمن مطلبی که قبل از ادام مطلب مینویسی در ادامه مطلب نشون داده نمیشه حتی وبلاگ هم گزینه ای برای رفع این مشکل داره چرا دیتالایف نداره؟ چه کدی رو باید کجا اضافه کنم؟

• 0

#13 hamid7107

hamid7107

مدیریت سایت

• مدیر سایت
  • 1,133 ارسال

ارسالی 1394/12/11 ساعت 14:37

وبلاگ؟؟؟ :lol:

شما یه بار راهنما رو باز کن خودت با تگ ها آشنا میشی

فایل fullstory.tpl قالبتون رو باز کنید و قبل از تگ full-story تگ زیر رو قرار بدید

{short-story}

موفق باشید

• 1

دانلود انیمیشن 2024

فروشگاه قالب

کوتاه کننده لینک حرفه ای

#14 imaniy

imaniy

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 94 ارسال

ارسالی 1394/12/11 ساعت 17:44

دیگه خسته شدم یا باید یه قالب اختصاصی طراحی کنم یا باید از اون سه تا یکی رو بگیرم دوستان هزینه طراحی یه قالب خوب چقدره؟ مهم نیست خارجی باشه و شما ترجمه کرده باشین فقط مناسب سایت و نیاز من باشه.

• 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی