Jump to content

•         

Photo

پیشرفت دیتالایف انجین

#1 ahmad4u

ahmad4u

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 383 posts

1390/07/02 ساعت 10:04

پیرو بحث:
کلیک کنید
البته لازم به ذکر است که در چند روز گذشته دیتالایف انجین نسخه 9.4 توسط یک سایت کاملا غیر رسمی که با سوء استفاده از فایل زبان پشتیبان رسمی دیتالایف انجین فارسی منتشر شده، و دارای باگها امنیتی (SQL Injection و اجرای فایل پی اچ پی در قالب) میباشد، تیم پشتیبان رسمی دیتالایف انجین فارسی اعلام میدارد، که هیچ گونه مسئولیتی نسبت به نفوذ به این سیستم بر عهده نخواهد گرفت، و هرگونه هک، نفوذ و یا به خطر افتادن امنیت بر عهده شخص استفاده کننده می باشد، لذا توصیه میشود، از نسخه های غیر رسمی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

در جواب سید مصطفی که گفته اند:
ما هیچ اسمی از هیچ سایتی نیاوردیم، فقط گفتیم سایت هیچگونه مسئولیتی نسبت به هک و یا نفوذ ندارد.
وظیفه ما اطلاع رسانی بود، که انجام دادیم.
شما هم اگر دوست دارید میتونید از هر نسخه ای که دلتون میخواد استفاده کنید.

لازم دیدم یکسری نکات را بگویم.

آقا مصطفی شما من رو خوب میشناسید
کسی نیستم که بدون دلیل حرفی را قبول کنم

1. اینکه گفتید "ما هیچ اسمی از هیچ سایتی نیاوردیم ..." مگر سایت دیگری جز dlecms قبل از شما نسخه 9.4 فارسی را ارائه نموده که بخواهید اسم بیاورید

2. اینکه نظر من را ویرایش نمودید و آن تنها بخشی از آنرا قرار دادید که هرکس با خواندن آن از مسیر اصلی بحث مطرح شده دور میشود در شأن سایت پشتیبان فارسی دیتالایف انجین نیست
من قبل از دیتالایف انجین با ایرانیوک - نیوک مشهد تیم - نیوک لرن - وردپرس - جوملا - ام تی و خیلی cms های دیگر کار کرده ام و متاسفانه شاهد بودم چگونه این cms ها مخاطبان خود را از دست داده اند آنهم بعلت غرور مسولین توسعه فارسی آن بوده است
پس بیایید با هم و در کنار هم به توسعه دیتالایف انجین کمک کنیم
چرا ما ایرانی ها نمیتوانیم کوچکترین انتقاد را تحمل کنیم
این را کلی و از روی دلسوزی گفتم که یک موقع شاهد از دست دادن توسعه دهندگان خوب (آقای داودآبادی-آقا سعید و...) و در نتیجه نابودی دیتالایف انجین فارسی نباشیم

3. من فقط از شما خواستم در مورد اینکه گفته اید"دارای باگها امنیتی (SQL Injection و اجرای فایل پی اچ پی در قالب) میباشد" توضیح دهید و بگویید مشکلات امنیتی در نسخه ارائه شده توسط سایت dlecms در کدام بخش و ماژول وجود دارد و با سند اثبات نمایید
و بنظر نمیرسد سندیت این ادعا موضوع خلاف سایت باشد
---------------
لطفا دوستانی تعصب دارند بحث را منحرف نکنند چون بدانند خود من از همه آنها تعصبی تر هستم
دلیل آنرا هم مطالبی بوده که انجمن های مختلف جهت حمایت از دیتالایف انجین مطرح کردم و یک نمونه ان تذکری بوده که به مدیرسایت ترفندستان دادم که با وجود اینکه سایت ترفندستان از دیتالایف انجین استفاده میکنند در بخش سیستم های مدیریت محتوا انجمن ترفندستان نامی از دیتالایف انجین برده نشده (حالا به اینکه در فوتر سایت ترفندستان اشاره ای به دیتالایف انجین به عنوان cms سایت اشاره ای نشده و مدیران نام ترفندستان را بعنوان کاربران دی ال ای در صفحه اصلی ذکر کرده اند کاری ندارم) و با بی توجهی مدیر ترفندستان تا کنون نیز اسم دیتالایف انجین در بخش سیستم های مدیریت محتوا اضافه نشده.

• 0

#2 M_Jashnani

M_Jashnani

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 1,509 posts
  • مهارت ها: HTML, CSS

1390/07/02 ساعت 10:23

ahmad4u,
حرفت دست ...
من از باگ و PHP و ... سر در نمی ارم درست ...
اما اینو می دونم ( همتون می دونید ) که توی ورژن 9.3 به بعد ، تم پشتیبان رسمی دیتالایف انجین فارسی تغییراتی داده توی سیستم که توی نسخه های دیگگه نیست ...
ما همینجا به بچه ها می گیم که فلان کد تغییر کرده ( با ابن وجود که توی مطلب منتشر شده هم نوشته شده ) ولی باز بچه ها چندین و چند تاپیک می زننن ... باز هم نمی تونیم مشکلات بچه ها رو جمع و جور کنیم ...
بعد حالا یه سری می رن از اونجا سیستم رو دانلود می کنن و نصب مب کنن ، بعد میان اینجا و می گن فلان چیز کار نمی کنه و ...
بعدا شما انتظار دارید ما چجوری جوابشون رو بدیم ...!!!

به نظرم اطلاع رسانی مدیران درست بود ( حالا کاری به داشتن باگ و .. ندارم ) ...

یا علی
  • 0

#3 SMostafa

SMostafa

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 907 posts

1390/07/02 ساعت 10:39

نقل قول: ahmad4u
آقا مصطفی شما من رو خوب میشناسید
کسی نیستم که بدون دلیل حرفی را قبول کنم
متاسفم که شناختی نسبت به همه کاربران ندارم و نمیدونم خصوصیات رفتاری کاربران چطور هست.
1. ما کاری نداریم که کدوم سایت اول بوده و کدوم دوم، فقط اطلاع رسانی کردیم و گفتیم هرگونه نفوذ به ما مربوط نیست.
2. ما با توسعه دادن دیتالایف انجین فارسی هیچ مخالفتی نداریم! اما کاربران باید یاد بگیرند که با قوانین سایت پیش برند. مثل افرادی که ذکر شده، در صورتی که میتونستند طبق قوانین سایت پیش برند، اما غرورشون باعث شد خلاف جهت پیش برند، دیدیم به هیچ جایی نرسیدند!
3. گفته شده بود که اسمی از سایتی آورده نشده، پس دلیلی نداره که هرکسی بیاد و بگه که بر علیه ما صحبتی شده، ما فقط اطلاع رسانی کردیم که یک نسخه غیر استاندارد و دارای باگ منتشر شده، و اگر قرار بود بیشتر توضیح داده بشه میشد.
----
بخش کاربران دی ال ای هم در صفحه اصلی بزودی قرار هست تغییر کنه، و فعلا هم در دسترس برداشته نمیشه تا تغییرات بصورت کامل بررسی شده و به مرحله اجرا برسند.

mr.saeid,
شما با من هم تلفنی گفتگو داشتید و گفتم همکاری می کنیم، اما باز کار خودتون رو کردید.
به قول خودتون فرشید، با خراب کردن حودش توی دیتالایف انجین فارسی از سایت خارج شد و دیدید که فرشید با اینکه بر خلاف شما برنامه نویسی بلد بود پشتیبانیش به هیچ جایی نرسید و درش رو تخته کرد!

بنده حدود 2 سال هست که مدیر هستم و تغییر چند ماهه مربوط به اوایل بود که مسئله بی ربط هست و هیچ ارتباطی با این قضایا نداره!

الکسای سایت مربوط هست به ضعیف شدن چند ماهه گذشته پشتیبانی بود که با ثبت رسمی دیتالایف انجین فارسی و استخدام چند برنامه نویس جدید در شرکت، برنامه ریزی جدیدی رو شروع کردیم و بزودی وارد مرحله جدید کاری میشم!

همیشه نظرات بی ربط باید حذف و یا ویرایش بشند، نمونش همین متن در مورد مدیران سابق، که باید بگم آقای پیام سپرده فعلا سربازی تشریف دارند، و بنده تقریبا هر روز با آقای صالحی در ارتباط هستم که ایشون هم مشغله کاریی دارند، تا جایی که دیروز چند تا سفارش هک و ماژول به من دادند.

بحث رو بی مورد جلو میبرید، تو چند سال از این مباحث بی ربط زیاد دیدیم، و به جایی نمیرسه!
موفق باشید
  • 0

#4 salehi56

salehi56

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 110 posts

1390/07/02 ساعت 12:45

بنده به عنوان یک هموطن از شما خواهش می کنم که دست از این اختلافات بردارید و بطور دوستانه با هم همکاری کنید
این نه فقط درخواست من بلکه درخواست تمامی کاربران این سایت می باشد
گذشت داشته باشید و مسایل کوچک و کم اهمیت را بزرگ نکنید و انرژی و وقت خودتان را با پرداختن به این اختلافات به هدر ندهید
در یک خانواده هم گاهی ممکن است اختلافی بوجود آید اما نباید آنرا ادامه داد
بنابراین از همه دوستان و مدیران این دو سایت خواهش می کنم این درخواست را بخوانند و در انجام آن تلاش کنند

بخشنده و موفق باشید .... انشاءالله
  • 0

#5 13770923

13770923

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 298 posts

1390/07/02 ساعت 17:15

salehi56,
كاملا درسته كاربران بزرگ و به اصطلاح ریش سفید این سایت اگه این طوری بیفتن تو جون هم دیگه از بقیه چه انتظاری هست
  • 0

#6 nog

nog

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 176 posts

1390/07/02 ساعت 17:23

خواهشن دست از اختلاف و درگیری بردارین و به فکر سی ام اس دیتالایف انجین باشید به جایی اینکه باهم درگیر بشید فکر دیتالایف انجین باشید تا کی از سایت رسمی دیتالایف انجین روسی می خواین کپی برداری کنین و ترجمه کنین ناراحت نشین از بس ورژن نسخه هر سه ما میاد خسته شدم تا نسخه شما 9.3 نصب می کنیم قالب طراحی می کنیم نسخه 9.4 میاد با دیتالایف انجین 8.2 سایت زدم اینقدر نسخه اومد و رفت سایتم رو بستم خواهشن رو یک نسخه متمرکز بشین نمیشه هم باگ گیری کنین و امنیتش و بالا ببرین :pray: :flower:
  • 0

#7 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 637 posts

1390/07/02 ساعت 17:25

من کاملا با حرفای سعید موافقم . به نظر منم واقعا مدیریت این سایت ضعیفه . جدی میگم . دیگه ملت هم بعضی وقتا اعصابشون ازین شرایط خورد میشه

آقا اصلا به نظر من باید از خود کاربرا بپرسید که چه کسانی برای مدیریت بهترن . کاربرا میتونن بهتر نظر بدن . فقط هم نظر سنجی نباشه . به نظر کاربرا هم اهمیت داده بشه
  • 0

#8 13770923

13770923

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 298 posts

1390/07/03 ساعت 05:27

mr.saeid,
اصلا این طوری نیست دیتالایف انجین سایت بسیار خوبیه ولی یه اشکال های کوچیکی داره که ان شالله اون هم بر طرف میشه

تازه شما میگی قالب چه ربطی داره اگه سایت بر بار باشه قالب مهم نیست ببخشید این حرف رو می زنم اما اگه نیاز به مدیر هم باشه بالاتر از من و شما تو این سایت کار بر هست
  • 0

#9 M_Jashnani

M_Jashnani

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 1,509 posts
  • مهارت ها: HTML, CSS

1390/07/03 ساعت 08:10

nog,
اصلا با حرفت موافق نیستم ...
بسته شدن سایت شما چه ربطی داره به ارائه نسخه های جدید ...
شما اگه دوست نداری آپگرید کنی ، خوب نکن ، چرا سایتت رو بستی ؟!؟! :question:
اگه دیتالایف انجین نسخه های جدیدش نیاد که اصلا معنی نداره ...
تو ورژن های جدید ، امنیت بالا میره ، امکانات جدیدی اضافه میشه ...
از اینطرف هم که مدیران زحمت می کشن و خودشون تغییراتی رو ایجاد می کنن تا شرایط برای کاربران ایرانی بهتر و کامل تر باشه ...
در ضمن خیلی برام جالبه که شما فقط توی اینجور تاپیک ها پیداتون میشه ...!!! :donoghted: :flower:
( اینو به شوخی گفتم ، جدی نگیر :cheshmak: )
  • 0

#10 13770923

13770923

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 298 posts

1390/07/03 ساعت 08:14

M_Jashnani,
قربون دهنت
به قول آقا حمید (mister.yousefi ) فردا بعضی کار بر ها اگه رمز عبور یادشون بره می گن مشکل مدیریتیه
{حرفه قشنگی بود}
  • 0

#11 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1390/07/03 ساعت 12:14

سلام ببینید من با گفته ی همه موافقم نمیشه که وقتی تو به مشکلی برخوردی بگی مدیریت ضعیفه درست که سایت یه سری مشکلاتی داره اما خواب اگر مدیریت به وسیله نظر سنجی در همین سایت انتخاب بشه همه یه سری را انتخاب می کنن که به دیتالایف انجین کمک کنه نه اینکه بیرون از فروم مدیر انتخاب بشه بعد اعلام بشه با نظر سنجی تمام این مشکلات حل میشه
  • 0

#12 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 637 posts

1390/07/03 ساعت 13:17

تنها راه حل این مشکل نظر سنجی برای انتخاب مدیر هست . حتی شما میتونید از کاربرای سایت هم برای مدیریت استفاده کنید

نظر سنجی هم باید سریع انجام بشه تا وضعیت خراب تر نشده
  • 0

#13 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1390/07/03 ساعت 20:39

بابا یه شماره پیامک بخرید بعد نظر سنجی را بندازید
مطمئن باشید برای این نظر سنجی کاربران حاضرند هزینه خط را بدن. من خودم که حاضرم هرکی حاظر این مطلب را بپسنده که از اسپم شدن هم جلو گیری شه
  • 0

#14 mohamadi

mohamadi

عضو جدید

• عضو سایت
  • Pip
  • 9 posts

1390/07/06 ساعت 09:25

yousefi,
واقعا این کار خیلی خوبه با خریدن یک پنل شماره پیامک می توان مدیری که بچه ها دوستش دارند را انتخاب کرد.
نه مثل الان که سید مصطفی هست وهیشکی هم اون را دوست نداره :yes: :delicious:
  • 0

#15 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 637 posts

1390/07/06 ساعت 14:33

Smostafa رو همه دوستش دارن . یکی از مدیرای فعال هست .
  • 0

#16 sasymankan

sasymankan

عضو جدید

• عضو سایت
  • Pip
  • 2 posts

1390/07/06 ساعت 14:46

پاچه خــــــــــــــــــــــــــــوارا برید خونه هاتــــــــــــــــــــــــــــــــون... :hahahoho:
  • 0

#17 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1390/07/06 ساعت 15:04

mohamadi,
ببین من این حرف را نزدم که Smostafa را دوست نداریم حتی داخل یه تایپک ها هم گفتم اگه سید نبود پشتیبانی هم نبود خیلی سید تو این چند وقت کار کرد اما این کار مال اینه که مدیریت طبق نظرسنجی اعلام بشه همین
اگر هم به کسی برخورد عذر می خواهم

sasymankan,
ببین شما ها اومدید انجمن را به هم بزنید یکی شما که تاریخ عضویتت5 مهر 1390 06:29 ویکی ازکاربر ها به اسمmohamadiکه تاریخ عضویت اون هم6 مهر 1390 06:29
بجای نمی رسید شما ها
  • 0

#18 13770923

13770923

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 298 posts

1390/07/06 ساعت 16:53

yousefi,
بعضی از کاربرا رو باید از مدیریت تقاضا کنیم بلوکشون کنن که به جز بر هم ریزی دیتالایف انجین هیچ کاری نمی کنن
  • 0

#19 spalisp

spalisp

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 637 posts

1390/07/06 ساعت 18:16

سید مصطفی خواهش می کنم این sasymankan va mohamadi رو اخراج کن از انجمن . به خدا دارن رو اعصاب کار میکنن
  • 0

#20 yousefi

yousefi

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 510 posts

1390/07/06 ساعت 19:24

spalisp,
درسته سید یا هر کسی کعه قدرت اخراج کاربر را داره اینا رو اخراج کنه
  • 0

0 members, 1 guests, 0 anonymous users