Jump to content

•         

Photo

ایمیل ایرانی

#1 seleron

seleron

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 114 posts

1390/12/23 ساعت 18:52

سلام دوستان
این پست من درسته كه به دیتالایف انجین ربطی نداره ولی خواهشا اگر كسی از دوستان خواست در این سایت ایمیل درست كنه مشخصات واقعی خودش رو ننویسه اگر اهل اردبیل یا خوزستان و یا هرجای دیگر از ایران عزیز هستید فقط بگید اهل تهران و یا البرز هستم نژاد پرستی در این سایت به چشم می خوره دوستان من نیازی به ایمیل ایرانی ندارم فقط خواستم امتحانش كنم دیدم خیلی امكاناتش عالیه حتی آزمایشش كردم جواب داد یك گیگابایتم فضای رایگان داره. نكشیده به 10 ساعت ایمیلم رو حذف كردن .:موفق و سربلند باشید:.

برای تبلیغ نشدن این سایت آدرس سایت رو حذف كردم .:باتشكر از دوستان همیشه همراه:.
  • 0

#2 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1390/12/23 ساعت 19:05

من هنوز نتونستم این مساله رو درک کنم که چرا بیشتر ایرانیها یا اونایی که دستی توی کار دارند، میخاهند همه چیز رو از اول اختراع کنند و یا همه چیز رو ملی و بومی کنند! تا زمانی که جی میل و یا یاهو هست استفاده کردن از سرویس ایمیل دیگری مخصوصا ایرانی اشتباه هست به نظرم! :yes:
  • 0

#3 poemse

poemse

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 66 posts

1390/12/23 ساعت 19:55

ایمیل ایرانی فقط برای دسترسی به اطلاعات شخصی كاربران و محتوای نامه ها ساخته شده این مثل روز روشنه.در ضمن فرایند حذف ایمیل بعد از چند ساعت عادیه و خودشون هم همین رو اعلام كردن.و به ایمیل یك بار مصرف معروفه. ولی اگه نامه هاتون محتوای محرمانه دارن . فقط از جی میل استفاده كنید.
  • 0

#4 golchamani

golchamani

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • PipPipPip
  • 219 posts

1390/12/24 ساعت 04:46

من هم فکر میکنم بهترین سرویس دهنده ایمیل شرکت گوگل و سرویس جیمیل هست
هم فارسی هست و هم امکانات فوق العاده ای داره ، 8 گیگابایت فضای رایگان میده ومطمئن هست از هر لحاظ ، من که تمامی ایمیلهام رو به جیمیل متصل کردم و همه نامه هایی که به دیگر ایمیلهام میره رو توی جیمیل دریافت میکنم
من هم کاملا با IMP موافقم
  • 0

#5 arash-s

arash-s

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 157 posts

1390/12/24 ساعت 07:14

seleron,
منم کاملا با IMP موافقم، اول جی میل بعد یاهو ، ولی تویه ایرانیا از همه بهتر mailfa.org هستش، همون میهن میله
  • 0

#6 mahyad66

mahyad66

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 623 posts

1390/12/24 ساعت 14:17

IMP,
به نظر من این ایمیل برای این ایجاد شده که وقتی اینترنت ملی بیاد دیگه دسترسی به جیمیل و یاهو نداریم و باید از این ایمیل های فارسی استفاده کنید
میگید نه نگاه کنید!
  • 0

#7 poemse

poemse

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 66 posts

1390/12/24 ساعت 15:37

mahyad66,
داداش اینترنت مگه پالایشگاه نفته كه بخواد ملی بشه.این حرف یك سری آدم توهم زده ست.شما كه با ساختار اینترنت آشنایی دارید چرا؟
  • 0

#8 mahyad66

mahyad66

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 623 posts

1390/12/24 ساعت 17:04

poemse,
  • 0

#9 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1390/12/24 ساعت 17:25

بچه ها فکر کنم اگر این بهث رو ادامه ندیم بهتر میباشد، احتمال قفل شدن تاپیک بالا میره اینجوری. :feel:
  • 0

#10 yayaya

yayaya

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 642 posts

1390/12/24 ساعت 17:37

IMP,
در رابطه با قفل شدن حرفی ندارم...
ولی دوستان یکیشون از ایران حمایت نکرد
درسته امکاناتی که شرکت های گوگل و یاهو ارائه می کنند عالیه ولی هیچ وقت پیام امنیتی و اطلاعاتی رو به هیچ عنوان از این دو شرکت ارسال نکنید.

ضمنا بهترین سرویس ایمیل و معتبرترین اونها به نظر بنده mail.iran.ir هست. لا اقل هویت فرد کاملا روشنه و اینقدر دیگه نمیشه از افراد ساده لوح کلاه برداری کرد.
  • 0

#11 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1390/12/24 ساعت 17:43

yayaya,
نظر شما هم محترم است، اما من یک حرفی دارم، اون هم این هست که اصولا آدم باید یک خورده منطق داشته باشه و تا حرف از کشورش میشه، چشماش رو نبنده و از روی تعصب تصمیم نگیره. اون سایت که شما هم معرفی کردی خوب طرفدار های خودش و امکانات خودش رو داره، اما اینکه ایمیل های امنیتی به قول شما رو نباید از اون ۲ سرویس دهنده ارسال کرد، به نظرم یک سری حرف بی اساس هست که تو گوش من و شما از طرف بعضی! ها خونده شده و اینجوری کاربران اینترنتی رو شستشوی مغزی میدهند تا روز به روز به سرویس هایی نظیر چاپار مردم بیشتر اهمیت بدهند!

من هم دوست دارم کشورم سرویس ایمیل درست حسابی داشته باشه و بیایم ازش طرفداری کنیم، اما نه از روی تعصب، نه در زمان حال، حداقل نه در ۱۰۰ سال آینده.
  • 0

#12 poemse

poemse

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 66 posts

1390/12/24 ساعت 18:09

بچه ها كلا من یه چیزایی برام قابل حضم نیست.اونم اینه كه شما ها كه خودتون حداقل یك سایت رو مدیریت میكنید میدونید تمام اجزای یك سایت از هاست و سرویس مدیریت هاست گرفته تا ابزارهای بكار رفته در سایت كه خیلی هم ضروری هستن. همشون توی این كشورهای جهانخوار هستن. اونوقت اگه اینترنت ملی بشه دیگه چی میمونه از اینترنت. به جرات میتونم بگم 99.5 درصد مطالب و مقالات علمی و... از سایتهای خارجی ترجمه شدن و كلی موارد دیگه. حالا با این حساب ماها كه تموم زندگیمون شده اینترنت باید چكار كنیم؟ باید به دوستای خارجیمون ایمیل بدیم مثلا برو توی فلان سایت خبرهاشو یا مطالبشو به ایمیلم بفرست!! اونم اگه جلوی ایمیلها گرفته نشده باشه.
من كه خودم تا حالا بیشتر از یك هفته نتونستم بدون اینترنت تحمل كنم. اگه ملی بشه سریع یه اقامت برای كشور دوست و همسایه افغانستان میگیرم.
  • 0

#13 mahyad66

mahyad66

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 623 posts

1390/12/24 ساعت 18:57

poemse,
ملی شدن معنیش این نیست که از دنیای خارج کاملا خارج بشی

با دیگران ارتباط هست
بهش میگن اینترنت پاک یا ملی
نگران نباشید تازه سرعتش هم بیشتره
  • 0

#14 mesbah

mesbah

عضو سایت

• عضو سایت
  • PipPip
  • 30 posts

1390/12/25 ساعت 06:52

اگه حتی یک درصد احتمال پاک شدن محتوا توسط یه سرویس دهنده وجود داشته باشه محاله که ازش استفاده کنم

پاک کردن محتوای شما توهین به شعور شما نیست؟!
  • 0

#15 yayaya

yayaya

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 642 posts

1390/12/25 ساعت 22:44

mesbah,
دوست ندارم بحث رو ادامه بدم ولی لازم دیدم که یک سری توضیحاتی در مورد اینترنت ملی برای بچه ها بیان کنم البته می دونم که اطلاعات همتون خیلی بیشتر منه فقط جهت یادآوری:

اینترنت ملی یا اینترانت یک شبکه داخلی است که بایستی از طریق کانکشن های مخصوص به اون متصل بشی و از اطلاعاتی که داخل کشورته استفاده کنی و اگر هم دوست نداشتی با کانکشن های معمول فعلی به اینترنت جهانی متصل بشی
پس راه اندازی اینترنت ملی به معنای قطع دسترسی به اینترنت کنونی نیست

دوم اینکه در فاز اول راه اندازی فقط سایت های دولتی و خدماتی ملی میشه تا دیگه لازم نباشه اطلاعاتی از جمله سایت های رفاهی و امثالهم(هرچند که از نظر من اطلاعاتشون به درد خودشون میخوره) لازم نباشه از خطوط بیگانه بگذره و فکر هم نکنم این یک تعصب کورکورانه باشه و وظیفه من و تک تک افراد باتجربه در این زمینه ها کمک به گسترش اینترنت ملیه نه توهین و تمسخر!

ضمنا منظورم از نامه های اطلاعاتی نامه های خاص برای افراد خاصه نه همه!! پس دوستان به خودشون نگیرند

و نکته آخر هم اینکه مگه شما دوست ندارید ناموس و شرفتون حفظ بشه و هر ناکسی نتونه با هویت جعلی به راحتی کلاه برداری کنه و افراد ساده لوح رو درکه کنه اتفاقی که بارها از طریق سرویس های یاهو و جیمیل افتاده
آره اون دو سرویس دهنده تو جهان نمونه اند و من هم قبول دارم اما تا وقتی که فرهنگش برای ایرانی ها جا نیافتاده وظیفه من و شماست که دوستان و آشناهامون رو به سمت اینترنت ملی و ایمیل ملی با هویت مشخص راهنمایی کنیم.
این طور نیست؟1؟ بهتر است کمی تأمل داشته باشیم

یاعلی...
  • 0

#16 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,928 posts

1390/12/25 ساعت 23:06

yayaya,
و نکته آخر هم اینکه مگه شما دوست ندارید ناموس و شرفتون حفظ بشه و هر ناکسی نتونه با هویت جعلی به راحتی کلاه برداری کنه و افراد ساده لوح رو درکه کنه اتفاقی که بارها از طریق سرویس های یاهو و جیمیل افتاده

عزیز برادر شما حالت خوبه؟ :lol:
افراد ساده لو، چه با جی میل، چه با چاپار، چه با ایمیل ملی! چه با جادو جنبل! چه با آینه بین سرشون کلاه میره، چه ارتباطی به سرویس های ایمیل خارجی داره؟ :laughing: والا من که ۱۲ سال از یاهو و ۲ سال هست از جی میل استفاده میکنم نه کلاه سرم رفته، نه اطلاعات من جایی درز پیدا کرد، نه به کشورم توهین کرده اند! نه توهین به شعور کاربران کرده اند :yes: کلا هر کسی یک نظری داره، اما شما که میخاهی دوستانتون رو طرف انترنت ملی و ایمیل ملی راهنمائی کنی، بهتر است از این اسم اینترنت ملی استفاده نکنی، بگی شبکه محلی بهتره، چون چیزی به نام National International Network معنی نداره :feel:

خلاصه اینکه هر کی آزاد هست از هرچی میخاد استفاده کنه دیگه، چه ملی، چه میلی چه خارجی. بهتر بید قضیه رو ناموسی و وطنی و تعصبی هم نکنیم. :flower:
  • 0

#17 yayaya

yayaya

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 642 posts

1390/12/25 ساعت 23:13

IMP,
قزبان شما من خوبم ولی شما چطور؟ :lol:

پیشهاد می کنم یه دور دیگه با دقت پست قبلیم رو بخونی!

من چی گفتم شما چی برداشت کردی عزیز برادر

ها! این اون نبید!!!
  • 0

#18 mahyad66

mahyad66

پروفشنال

• عضو سایت
  • PipPipPipPip
  • 623 posts

1390/12/26 ساعت 09:06

yayaya,
هیچ فرقی نداره ایمیل ایمیله چند تا سرویس دهنده هستند که میخوان بازارشون بیشتر باشه ایمیل ملی هم میتونه از اونا بهتر باشه ولی با رقابت
اصلا خوب نیست مثل صنعت اتومبیل بشه و مردم محروم بشن از تکنولوژی روز و با قیمتهای فضایی مجبور باشن اتومبیلهای از رده خارج داخلی رو سوار شن
IMP,جان برداشتش درست بود شما خودت یه دور پستتو بخونی بهتره
  • 0

0 members, 1 guests, 0 anonymous users