پرش به

تصویر

همه بخونن و نظر بدن(لطفا پستو پاک نکنید)

• موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
48 پاسخ برای این موضوع

#1 farid-ahmadi

farid-ahmadi

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 464 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 01:56

با سلام من یکی از کاربران محبوب دیتالایف انجین هستم و بعضی از سوالاتمو اینجا مطرح میکردم ولی حالا هیچ کس جوابگو نیست
چرا پشتیبانی اینقدر ضعیف شده
واقعا اگه نمیتونید vip کنید تا یه انگیزه برای کسی که ماژول یا هک تزجمه یا مینویسه باشه
هیچ کدوم از مدیران جواب نمیدن آقای یکتا کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• 0

#2 salehkhan

salehkhan

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 63 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 02:42

آره منم موافقم اگه اینجوری بشه خیلی بهتره . حتما باید انگیزه ای برای نوشتن باشه . كاربر VIP نیاز هست .
  • 0

#3 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 04:07

به نظر من یکی دیگه از مشکلات دیتالایف انجین، غیر از مسائلی که دوستان عنوان کردند، این هست که، کسانی که هیچ آشنائی با PHP,CSS,HTMl و این چیزا ندارند، میان سراغ دیتالایف انجین و اونوقت کلی تاپیک تو انجمن ها میزنند که دیتالایف انجین مشکل داره! چرا کسی کمک نمیکنه!

یادم رفت اینو بگم، مشکل بزرگ بعدی، استفاده نکردن کاربران از جستجو هست.

من خودم از ورژن 4 دارم از دیتالایف انجین استفاده میکنم، از زمانی که اصلا ورژن فارسی وجود نداشت، ولی پست های من رو تو انجمن ببینید! نمیگم که من خیلی میدونم، ولی در حد مبتدی از این برنامه ها بارم هست، به همین دلیل شاید سالی ۱ بار پست بزنم از مدیر ها تقاضا کمک کنم.

منظورم این ۲ دوست بالا ای نبودند. :love: کلی گفتم. چون دیتالایف انجین مثل بقیه سیستم ها مثل گلابی نمیشه روش اکستنشن نصب کرد، خیلی ها با اشکال روبه رو میشوند.

در ضمن، این آقای یکتا کجا هستند؟ خیلی وقت بید نیستند!
  • 0

#4 NovinPress

NovinPress

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 122 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 06:52

من با salehkhan و farid-ahmadi موافقم
پشتیبانی خیلی ضعیفه
اغلب اوقات سوالات بدون جواب می مونه
البته بعضی دوستان لطف می کنن به دیگران جواب می دن
بعضی ها هم جوری جواب میدن که آدم رو شرمنده می کنن که دیگه سوال نپرسه
به همین دلیل اغلب می ریم پشتیبانی انگلیسی دیتالایف انجین تا به جواب برسیم
تعداد قالب ها ، ماژول ها و هک ها کمه
خب شاید اکثر ما از دید حرفه ای ها بی سواد یا کم سواد و یا مبتدی باشیم ولی دلیل نمیشه پشتیبانی ضعیف باشه
ولی اغلبمون هم با این سیستم زیاد کار نکردیمو شاید تازه آشنا شدیم
در هر صورت بهتره مدیریت این مشکل رو هر چه زودتر حل کنه
تا شاید کاربرا ها سوالاتشون بی جواب نمونه

• 0

#5 M_Jashnani

M_Jashnani

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 1,509 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS

ارسالی 1390/05/28 ساعت 09:22

دوستان مشكل اساسی اینه كه خیلی ها حتی نمی دونن چجوری برای سایتشون موضوع تعریف كنن ...
یعنی كار با سیستم رو بلد نیستن ، در صورتی كه مهدی یك آموزش بسیار كاربردی نوشته و هم اینجا و هم تو سایت خودش گذاشته ...
بهتره دوستان اون رو كامل مطالعه كنن تا خیلی از مشكلاتشون حل بشه و اصلا نیازی به تاپیك زدن نباشه ...!!!
  • 0

#6 حمید یوسفی

حمید یوسفی

سوپراستار

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستاره
  • 1,239 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 09:25

بیاین یه مقایسه ای بکنیم :
در وردپرس، کاربران وقتی از قالبی یا ماژولی استفاده می کنند، این حق رو برای سیستمشون قائل می شن که کپی رایت مربوط به سیستم رو داخل سایتشون بزنن "قدرت گرفته از وردپرس فارسی" و ... حتی بعضی از اون ها "حمایت می کنیم از وردپرس" و ... در دیتالایف انجین، هر کسی که سایت می زنه، اولین کاری که می کنه تغییر این متن "قدرت گرفته از دیتالایف انجین فارسی " به " طراحی سایت توسط فلان شرکت یا فلان نفر " حتی شاهد بودم سایتی دیتالایف انجین رو به مبلغ 200 تومان داره می فروشه به این عنوان که اون رو برنامه نویسی کرده !
نیازی به کاربران VIP نیست، ولی وقتی اکثر کاربران به جای رعایت حقوق دیگران، تصمیم می گیرن حق اون ها رو پایمال کنند، مطمئن باشید خدای نکرده سقف مغزشون با کمبود تخته مواجه نبوده که دوباره بخوان خدمات در اختیار شما دوستان قرار بدن. یکی از دلایل ارائه ماژول ها و قالب های رایگان، بیان توانایی ها و استعداد های فرد هست.
پشتیبانی ضعیف هست، درست ! اما آیا فقط تقصیر مدیران هست ؟! کاربران این جا هیچ مسئولیتی به عهده ندارن ؟! هیچ وظیفه ای ندارن ؟! من به شخصه دو ماه قبل دو تا قالب فارسی کردم و به رایگان توی اینترنت منتشر کردم، دو روز نشده قالب های فارسی شده رو برداشتن، اسم دیزاینر و فارسی ساز رو تغییر دادن و خیلی راحت توی بلاگ های خودشون منتشر کردن.
برای فارسی کردن و نوشتن ماژول طراح یا برنامه نویس توسعه دهنده، در برابر خدماتی که ارائه می ده، انتظاراتی داره که متاسفانه علاوه بر اینکه دیگران حتی سعی کنند،حقوق اون ها رو حفظ کنند، ترجیح می دن کلا حقوق رو متعلق به خود کنند.
نکته جالب اینجاست، این شرایط فقط توی کشور ما که البته دم از تمدن بشری ! هم می زنه مشاهده می شه ! من هیچ وقت ندیدم توی سایت های ترکی یا انگلیسی یا ... دیتالایف انجین چنین چیز های مطرح باشه ! البته مطرح بوده اما جالبترین نکته اینجاست که باز پای یک ایرانی وسط بوده !!!

در کل اینو بگم : تا زمانی که فرهنگ استفاده درست از یک چیز رو یاد نگیریم، نمی تونیم اون طور که می خوایم از اون استفاده کنیم.
  • 0

#7 amirali-e

amirali-e

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 80 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 09:45

mister.yousefi,
بله متاسفانه تو ایران Copyright © رعایت نمیشه زیاد
هم مطالب هم قالب هم سیستم و....
  • 0

#8 rmahdi

rmahdi

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 75 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 09:52

انصافاً از هرچیزی بگذریم این دیگه گذشتن نداره
هر کی هر سیستمی نصب می کنه ، ورد پرس ، نیوک ، مای بی بی ، PHPBB و حتی اسکریپت های ناشناخته و ....... کپی رایتشو می ذاره باشه و ازش حمایت می کنه و به جرات می تونم بگم 1% شون کپی رایتو حذف می کنن
ولی دیتالایف انجین چی؟

{ادامه پست بالا چون ارسال نمی شد جداگونه زدم}
همین که نصب می کنیم کپی رایت حذف شد تغییر کرد به کلیه حقوق برای سایت فلان محفوظ می باشد و یا طراحی و برنامه نویسی : ...............

نام کامل: سید مصطفی موسوی
گروه کاربری: مدیر بازنشسته
اینم از این
  • 0

#9 M_Jashnani

M_Jashnani

مدیر بخش قالب ها

• مدیر
  • 1,509 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS

ارسالی 1390/05/28 ساعت 10:08

دوستان همونطور كه متوجه شدید ، خیلی وقت هست كه سید داره تنهایی سایت رو می چرخونه ...
كه اون هم امروز خودش رو بازنشسته كرد :recourse:
نمیگم برای حمایت از شخص خاصی ( البته وجدانا سید این چند وقته خیلی زحمت كشید ) بلكه برای حمایت از دیتالایف انجین ، همگی هرجور كه می تونیم به محمد یكتا بگیم كه چرا نمیاد تو سایت فعالیت كنه ...
چرا سایت رو رها كرده ، چرا سید دست تنهاست و ...
هرجور كه میتونید ترغیبش كنید تا دوباره بیاد و فعالیت هاش رو از سر بگیره ...!!!
  • 0

#10 حمید یوسفی

حمید یوسفی

سوپراستار

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستاره
  • 1,239 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 11:02

واقعا مصطفی خودش رو بازنشست کرده ! آینده دیتالایف انجین به خطر افتاده پس !!!
  • 0

#11 numen

numen

کاربر فعال انجمن

• عضو سایت
  • ستارهستارهستاره
  • 230 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP, SEO

ارسالی 1390/05/28 ساعت 11:23

واقعا خنده داره

طرف به جای این که بیاد یه جستجو در سایت و انجمن بکنه زود یه تاپیک میزنه

دلیل هک شدن سایتش یه چیز دیگه هست ولی می یاد میگه مشکل از دیتالایف انجین بوده

دوتا ماژور و قالب طراحی میکنه و دوست داره به خاطر این کارهاش مدیر یه بخش از دیتالایف انجین بشه وقتی هم مدیران اصلی مخالف این حرف اون شخص هستند مییاد و پشتیبانی جدید میزنه .

خوب به خاطر همین هست که اشخاصی مثل محمد یکتا و سارون و سید مصطفی و سامان رزم جو دیگه به سایت سر نمیزنند.

من خودم تا به الآن هیچ وبسایتی نداشتم جز صفحه Facebook :love: اومدم چند تا وب برای بعضی از دوستان طراحی کردم ( اونم رایگان و بدون هیچ پولی)

بعد از یکی , دو روز همین می بینم طرف اومده و کپی رایت سیستم رو برداشته :wassat: (خوب کپی رایت من جهنم اون شخص اومده کپی رایت دیتالایف انجین هم برداشته )

اومدم انجمن ساز 2.6.1 رو فارسی کردم - بعد از انتشارش در سایت اصلی عده ای یک سوال هایی میکردند که واقعا خنده دار بود خیلی خیلی ابتدایی حتی بعضی از سوال ها ربطی به سیستم دیتالایف انجین هم نداشت چه برسه به انجمن سازش - عده ای طوری برای من پیغام می گذاشتند انگار من نوکر اونها بودم و باید حتما کاری که اونها از من میخواهند رو انجام بدهم. :question:
( آخه اگه انجمن ساز 2.6.1 مشکل داشت که سید مصطفی انجمن دیتالایف انجین رو به اون ورژن ارتقاع نمیداد).

به خاطر همین پشت دستم رو داغ کردم که دیگه برای هیچ کسی کار ..... .
  • 0

#12 ATR

ATR

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 13:27

دوستان فرق دیتالایف انجین یا بقیه CMS ها این هست که بقیه رایگان هستند ولی دیتالایف انجین نال شده است و همچنین کاربران دیتالایف انجین که مدت زیادی باهاش کار کردند و ترکش نکردند اکثر حرفه ای هستند و به همین دلیل که اصل مطلب ناقض کپی رایت هست و اینکه کاربران حرفه ای با تغییرات بسیار زیاد سیستم رو کلا تغییر دادند پس نمیشه انتظار داشت کپی رایت رو رعایت کنند و سیستم هایی مثل وردپرس کاربران زیادی دارند که اکثرا آماتور هستند و همچنین اکثر سایت های وردپرسی کاربران محدودی دارند که حتی قالب سایتشون بدون تغییر مونده چه برسه به حذف نام سازنده.

در ضمن مشکل اصلی دیتالایف انجین این هست که انعطاف کمی داره و برای طراحی قالب به شکلی که کاربر نیاز داره باید تمام سورس ها رو تغییر بدهید حتی در بسیاری از تگ ها هیچ کلاس و آی دی به کار نرفته که شما رو از تغییر در سورس بی نیاز کنه و با این وضعیت قالب شما و حتی ماژول های شما وابسته به سورس میشه که اصلا برای یک CMS مناسب نیست.

بنده و چندی از دوستان که داریم روی جوملا کار می کنیم ایده ای داریم تا دیتالایف انجین رو مثل جوملا انعطاف پذیر و مثل وردپرس محیطش رو ساده و سریع کنیم و درکل هر نکته مثبتی که در هر CMS وجود داره رو در یک CMS قرار بدیم وبرای پیشرفت سریع تر بعد از نوشتن هسته اون رو به صورت کد باز در اختیار سایرین قرار میدیدم تا کار سریع تر و بهتر پیش بره البته نکته ای که هست امنیت هسته دیتالایف انجین هست که باید در روح CMS جدید وجود داشته باشه وگرنه کاریست بیهوده.
  • 0

#13 IMP

IMP

مدیر بازنشسته

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 4,928 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 13:49

ATR,
از اون حرفها بود! کی گفته دیتالایف انجین انعطاف پذیر نیست؟!! از این سیستم انعطاف پذیر تر نمیشه چیزی پیدا کرد!

بنده اون قدیمها قبل از اینکه تیم جوملا تشکیل بشه، همه سایت هام با مامبو بود، بعد هم به جوملا نقل مکان کردم! درسته اکستنشن زیاد داره ولی کار کردن با دیتالایف انجین و ساخت قالب برای دیتالایف انجین بسیار آسونتر هست! یک چیزی میگی شما!

اون قدیمها قبل از جوملا، من هم عضو تیم پشتیبانی مامبو بودم در سایت مامبولرن :love: هنوز هم میتونی تو انجمن مامبو یکی از مقاله هایی که بنده نوشتم، درباره نمایش آخرین پستهای مامبو در یاهو مسنجر رو بخونی، این ها رو گفتم که فکر نکنی با جوملا و مامبو آشنائی ندارم، قالب هم زیاد درست کردم واسه اونا!

ولی اینجا مسأله به نظر من مشکل خود سیستم دیتالایف انجین نیست. مشکل فقط کاربرا هستند. پس بهتره بیخودی تقصیرات خودمون رو گردن دیتالایف انجین نندازیم! کاربرانی که حتی یک سرچ ساده بلد نیستند تو انجمن ها بکنند، یا هنوز نمیدونند که با گوگل میتونند سرچ کنند، میان سایت درست میکنند با دیتالایف انجین، اونوقت کم کاری خودشون رو میندازن گردن دیتالایف انجین! تو انجمن بگردی از اینا زیاده.

منظورم شما نبودی دوسته عزیز، فقط میخام بگم مشکل این سیستم فارسی، کاربران فارسی هستند. نه خود سیستم!
  • 0

#14 Majid_h

Majid_h

پروفشنال

• عضو سایت
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 811 ارسال
  • مهارت ها: HTML, CSS, js, SQL, PHP, SEO

ارسالی 1390/05/28 ساعت 16:29

با سلام

من فقط یک چیز میگم که شاید به همین دلیل باشه که مدیران ترک کردند.

همون بحثی که دوستمون گفت VIP ، اگر همچین مبحثی باشه کمک می کنه به خیلی ها که واقعاً تلاش می کنن و یک ماژول رو آماده می کنن و به طبع انگیزه رو میبره بالا. من نمی خوام بگم که پول همه کار می کنه نه ، اما این به عنوان تشکر و هرچیزه دیگه ای که فکرش رو می کنین برای کسی که داره کاری رو انجام میده ارزش داره .

و لطفاً بحثی در مورد سیستم دیتالایف انجین نکنین ، فکر می کنم الان دیگه همه به قدرت دیتالایف انجین پی بردن و نیازی نیست که سرش بحث کنین . :flower:
  • 0

#15 ATR

ATR

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 17:30

IMP,

دوست عزیز من تو پشتیبانی جوملا نیستم و در گروه ما تنها دو سه نفر تو پشتیبانی جوملا غیر فارسی هستند و هدف ما بهینه کردن جوملا و تبدیل آن به سیستمی که ویژگی های منحصر به فرد دیگر سیستم ها رو داشته باشه علت اصلی انتخاب جوملا به عنوان هسته اصلی هم یکپارچه بودنش هست که با بررسی چندین سیستم به این نتیجه رسیدیم هر چند انتخاب من دروپال بود ؛ در مورد سختی کار با جوملا هم باشما موافقم علاوه بر اون یکسری مشکلات اساسی در جوملا وجود داره که کار رو برای کاربر در هر سطحی سخت میکنه که ریشه در عدم گسترش درست محیط کاربری داره.

در مورد قالب هم بستگی به سلیقه شما داره ، دیتالایف انجین چهارچوب خاصی برای قالب نویسی داره که اگر با سلیقه شما جور در بیاد میشه در عرض یک هفته قالب رو آماده کرد ولی کسی مثل من که دوست داره از صفر کد بنویسه و از کد های جاوای خودش استفاده کنه و دوست نداشته باشه هیچ گونه کد اضافی بر روی سیستم کاربر بارگذاری بشه باید کل سیستم دیتالایف انجین رو بازبینی کنه و دنبال ریشه ها بگرده که ماه ها به طول می انجامد.
  • 0

#16 NovinPress

NovinPress

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 122 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 17:40

نمی دونم چه مشکلی این وسطه که کاربرا هیچ احترامی براش قائل نیستن
فقط تعداد کمی از سایت ها کپی رایت دارن
و خب اونا هم بعد از مدتی حذفش می کنن
یکی از مشکلات دیگه دیتالایف انجین کمبود پشتیبانی در سطح اینترنته
هر سایتی یا انجمی که میری به نحوی ار وردپرس و نیوک و جوملا حمایت میشه
حالا چه با گذاشتن چندتا قالب و ماژول و بلوک و .... و یا سری آموزش ...
همین کلی خودش کمک می کنه
متاسفانه دیتالایف انجین مظلوم واقع شده

و اما تاسف بزرگ برای عده ای از مدعیان که هنوز فرهنگ انجمن نیشنی ندارن و ناراحتی هاشون رو از یه تاپیک به تاپیکی دیگه می برن و بازار گرمی می کنن

• 0

#17 saeid1346

saeid1346

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 95 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 20:08

به نظر من باید چنتا مدیر واسه سایت انتخاب بشه چنتا مدیر جدید !

راستی من امروز کپی رایت دیتالایف انجین رو گذاشتم و به سیستم دیتالایف انجین افتخار میکنم به نظر من شما هم بگذارید واسه سیستم تبلیغ میشه اینم سایتم پایینشه بیرید ببینید :

http://www.p30javan.com/
  • 0

#18 NovinPress

NovinPress

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 122 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 20:22

saeid1346,

کار بسیار خوبی کردین
باید یک طوری ملت رو تشویق کنیم که کپی رایت رو حذف نکنن

• 0

#19 saeid1346

saeid1346

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 95 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 20:25

NovinPress,

خواهش میکنم ببنید به نظر من یه لینک که پایین سایتمه مشکلی واسم پیش نمیاره و درضمن تبلیغ سیستم سایتمم میشه و من ازش حمایت کردم و توسعه پیدا میکنه کاربراش هم بیشتر میشه کلی مزیت داره به دوستان دیگه هم توصیه میکنم لینک رو قرار بدن بخدا کار خیلی سختی نیست !
  • 0

#20 jamejahanbin

jamejahanbin

عضو سایت

• عضو سایت
  • ستارهستاره
  • 91 ارسال

ارسالی 1390/05/28 ساعت 20:42

آخه به نظر من یه لیتک که پایین ترین نقطه سایته که نمی تونه انقدر رو دوش یه نفر سنگینی کنه که اون لینک برداره والا من که نمی دونم چرا بعضیا بر میدارن ولی والا به خدا تو سیستم های دیگه یه لینک که سهله پنجاه تا لینک میزنن هیچ مشکلی هم ندارن روز به روز هم دارن پیشرفت می کنن واقعا اگه کسی با اون یدونه لینک مشکل داره کلا سایت ننویسه بهتره از نظر من لینک کمه ما باید مثل وردپرس بنر های کوچولو کوچولو هم تبادل کنیم چرا مثلا پیج رنک سایت وردپرس 7 مال دیتالایف انجین 4 بخاطر لینک های زیادی که به سایت وردپرس بر می گرده از نظر من همه باید پشت هم باشیم و تمام بار رو رو دوش آقا سید و بقیه نندازیم که فردا بی مدیر بمونیم که فک کنم همین الان هم بی مدیریم باید یه قسمت باشه که هر کی هر توانایی داره بگه که کاربر ها بر اون اساس دسته بندی شن و بر اون اساس هر کی تو هرجا که بیشتر مسلطه کمک کنه و اون هایی هم که صفر کیلومترن تلاش بشه که با مطالب توی سایت حداقل ملزومات رو داشته باشن. بازم می گم با یه لینک به آدم چیزی نمی شه

:winked:
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی